Ako najzdravšie naštartujeme náš deň?

Každý deň môže byť skvelý, ak ho však dobre naštartujete. Ak chcete mať úspešný deň, záleží len na tom, ako prežijete svoje ráno. Hovorí sa, že základom každého úspešného dňa je dobrá raňajky. Bez raňajok to skutočne nejde, to vie úplne každý. Takáto kvalitná raňajok je aj ten najzdravší spôsob, ako naštartujete váš deň. Ovšem aj také raňajky majú svoje určité pravidlá, s ktorými vás teraz zoznámime.

Raňajky je skutočne základ dňa, ale aby bola zdravá, musíte sa riadiť určitými pravidlami. Tých pravidiel nie je veľa, sú to skôr istá odporúčania, vďaka ktorým bude vaša ráno oveľa lepšie a zdravšie. Ste pripravení sa s nimi zoznámiť?

1) Zákaz studených nápojov

Všeobecne platí, že ráno by ste mali piť takú vodu, ktorá je v rovnakej teplote ako vaše telo. Zakazuje sa teda pitie studených nápojov. Odporúčame piť napríklad vodu s citrónom, ktorá bude mať teplejšie alebo len izbovú teplotu. Takáto voda s citrónom je ráno skvelý detox, ktorý odporúčame každému.

2) Stop káve

Síce je káva niečo, čoho sa ťažko zbavuje, avšak je to potrebné. Káva nie je pre telo dobrá – a to hlavne vtedy, keď je „porezania“ mliekom. Tento nápoj tak nahraďte treba vyššie spomínanou vodou s citrónom, ktorú si určite obľúbite, ak si na ňu zvyknete.

3) Ovocie je základ, ale nepreháňajte to

Čo sa týka vhodnej raňajky, malo by obsahovať ovocie, pretože v ovocí je dostatočné množstvo vitamínov, ktoré je potrebné do seba počas dňa dať. Navyše ovocie je povolené len počas dopoludnia, popoludní je bohužiaľ zakázané, pretože by sme cukry, ktoré sú v ovocí obsiahnuté, nestihli spáliť. Opäť však platí, že všetkého veľa škodí.

Okrem ovocia, ktoré si napríklad primiešate do jogurtu s müsli, odporúčame jesť aj kúsok pečiva – opäť platí, že ho nekonzumujte moc. Je potrebné, aby pečivo bolo celozrnné alebo tmavé, biele pečivo nie je pre zdravie dobré (pečivo by sa síce nemalo konzumovať vôbec, ale niektorí ľudia bez neho nedokážu žiť).