Gumáky do daždivých rán

Daždivé počasie je presne spájané predovšetkým s jeseňou, ale leto nie je výnimkou. Síce sa dažďov dočkáme aj počas jari, kedy sa nám prebúdza príroda a kedy sa posledná zimnú či oblevové mraky potrebujú vyplakať, ale väčšinou sa jedná o čisto jesenné záležitosť. Samozrejme búrky prichádza najmä v lete, a to väčšinou v najmenej vhodný okamih – napríklad pri grilovanie. Ale na to sme si už za tie roky iste zvykli, a tak nás také nečakané búrky v plánovaní nezastaví. Daždivých rán a vlastne celých dní by sme sa mali obávať najmä počas jesene, pretože to už sa k nám valí zase to chladné počasie, počas ktorého sa nám nechce ani vytiahnuť päty z domu, pretože sa na nás skrze okenné sklo nesmeje slniečko, ale škerí tmavá obloha, ktorá nám len zaručuje pochmúrnu náladu. To však naozaj k jeseni patrí, a tak sa na neho môžeme len dobre pripraviť. Pláštenky sú teda na mieste a gumáky s nimi!

Gumáky sa však radí k vážne štýlovým kúskom!

Tí, ktorí nemajú gumáky práve dvakrát v láske, iste nepoteší fakt, že sa teraz tento kúsok dostal do popredia v rebríčku populárnej obuvi. V obchodoch nielen s obuvou je totiž nájdete v tom najrôznejšom prevedení a v tej najrôznejšie farebnej kombinácii. Ovšem je nutné podotknúť, že sa jedná o tak skvelý kúsok, že ho musí mať aj tí, ktorí tejto obuvi práve dvakrát nefandí. Mnoho z nás iste žije vo svete, kedy škaredé počasie prejdú radšej s botasky či teniskami na nohách, cez ktoré nám voda len pretečie. Avšak na druhej strane by sme mohli zmeniť názor, keď narazíme naozaj na perfektné prevedenie práve gumákov.

Obutie týchto topánok sme dokázali prehryznúť iba v prípade, ak sme mali ísť upratovať záhradu alebo hrabať lístie. Nedokázali sme si predstaviť, že by sme s týmto domácim obutím vyšli na ulicu a bavili sa so susedmi, nieto aby sme zamierili rovno na autobusovú zastávku a ukázali sa širokej verejnosti. Lenže teraz je všetko inak. Najrôznejšie spracovanie gumákov nadchlo ľudí natoľko, že sú ochotní v tejto obuvi chodiť úplne kamkoľvek. Mnoho z nich v nich chodí aj počas horúcich letných dní, kedy musí mať nohy úplne zaparené.