Aké dekorácie urobia na prvý pohľad dojem?

Zariaďovanie domácnosti jeden miluje a druhý práve nemusí. Odvíja sa to od toho, kto má a kto nemá pre celkový dekór cítenie. Ak patríte k tým, ktorí by pri zariaďovaní domácnosti potrebovali pomôcť, máme pre vás pár tipov, aké dekorácie do interiéru umiestniť. Vie totiž skrášliť jednotlivé miestnosti domu, zútulniť ich.

Izbové rastliny do každého rohu

Medzi nenahraditeľné bytové dekorácie patria bezpochyby izbové rastliny. Svoje miesto majú nielen v rohoch miestností, ale aj na poličkách. Aj keď si mnohí myslia, že majú len estetickú funkciu, nie je to tak. Sú aj veľmi praktickými a funkčnými spoločníkmi, pretože čistia vzduch v miestnostiach.

Pokiaľ patríte medzi jedincov, ktorí si nemôžu vybrať z toho množstva, stavte na ostrieľané klasiky, ktoré si obľúbili stovky ľudí pred vami. Čo napríklad tradičné monstera alebo fikus? Zamiokulkas je tiež niečo pre nenáročné, rovnako tak krotón alebo difenbachia. Svokrin jazyk je taktiež prakticky večný.

Lesklé plochy sú optickým magnetom

Už ste počuli o tom, že by ste mali do svojho príbytku zakomponovať lesklé plochy? Hovoríme totiž o optickom klame, ktorý by si mal nájsť miesto v každej domácnosti. Tento optický magnet ovplyvňuje hostí natoľko, že budú zrazu presvedčení, že máte skutočne naleštený a vypulírovaný byt, aj keď je opak niekde úplne inde.

Týmito lesklými plochami môže byť napríklad aj obyčajné zrkadlo, ďalej konzolový stolík alebo napríklad menšia krištáľová váza.

Žltá farba je farbou optimizmu

Pokiaľ chcete svoju domácnosť vyplniť dekoráciami, ktoré robia dojem na prvú dobrú, stavte na žltú farbu. Je hitom tohto roku a aj keď sa to nezdá, dá sa kombinovať skutočne s mnohými odtieňmi. Najčastejšie hrá so šedou alebo čiernou, ale aj s tradičnou bielou, s ktorou vytvára skutočne fantastický kontrast opticky zväčšujúcu domácnosť.

Žltú farbu môžete použiť rôzne. Nositeľom odtieňa môžu byť dekoračné vankúšiky, závesy alebo umelý kvet sídliaci vo váze.