Živly alebo zlodeji? S dobrou poistkou môžete byť v pokoji!

Požiar, povodne, záplavy, úder blesku, ale aj zlodeji alebo vandali môžu spôsobiť státisícové až miliónové škody na vašom majetku. Škody pri všetkých týchto udalostiach vám môže nahradiť plnenie z dohodnutého poistenia. Je však nutné mať kvalitné poistenie, ktoré kryje väčšinu rizík. Nemenej dôležitá je aj výšky dohodnutej poistnej sumy, aby náhrada škody vystačila na opravu poškodeného alebo na obstaranie nového vybavenia. Dobrá poistka však ponúka ešte niečo naviac, napr. Asistenčné služby zahŕňajúce elektrikárske alebo zámočnícke práce.

Nezabudnite si nehnuteľnosť poistiť

Zdá sa to neuveriteľné, ale až polovica vlastníkov nehnuteľností nemá svoj majetok poistený vôbec, prípadne má poistku zastaranú alebo chybne dohodnutú. Poistenie domácnosti online je pritom nadmieru jednoduché, stačí poznať výmeru bytu v m². Takáto poistka kryje základné a katastrofálne riziká, poistná suma sa vypočítava paušálne z udanej obytnej plochy a nehrozí tak riziko tzv. Podpoistenie.

Vrátane poistky na blbost

Takéto komplexné poistenie bytu a domácnosti je dokonca vrátane ľudovo nazývané poistky na blbosť čiže poistenie občianskej zodpovednosti. Toto poistenie vám kryje škody, ktoré spôsobíte svojou neopatrnosťou niekomu inému. Môže sa jednať o zrazenie lyžiarov na zjazdovke, ale aj vykúrenie suseda prasknutú hadicou u toalety. Poistka sa vzťahuje aj na členov vašej rodiny, neplatí však na škody spôsobené domácimi miláčikmi, ale má dokonca celosvetovú platnosť.

S pomocou elektrikára alebo zámočníka

Hovorí sa, že dobrá poistka sa pozná až pri riešení škodovej udalosti. Kvalitné poistenie majetku totiž zahŕňa nonstop asistenčnú službu, kde vám pomôžu nielen s riešením danej udalosti, ale hlavne pomôžu v núdzi. Takú pomocou sa rozumie výpomoc remeselníkov, napr. Elektrikára, zámočníka, plynárov alebo sklenára, ale možno takto požiadať o otvorenie dverí, výmenu zámku, náhradné ubytovanie aj núdzové uskladnenie vecí.