Rady a tipy na cestu za Harrym Potterom

Kto by dnes nepoznal príbeh o kúzelníkovi, ktorý mal jazvu na čele! Z Harryho Pottera sa pomaly stáva televízna klasika, jeho príbeh je však starý už dvadsaťtri rokov. V súčasnej dobe sa medzi ľuďmi nachádzajú stovky tisíc, ak nie milióny fanúšikov, ktorí túžia po jedinom – vidieť miesto, kde sa unikátna filmová sága plná čiar a kúziel nakrúcala. A fanúšikovia môžu napokon jasať, pretože takých štúdií je na svete hneď niekoľko. Vydajte sa však do Londýna, kde natáčanie skutočne prebiehalo.

Pokiaľ sa vydáte do Londýna za Harrym Potterom, určite oceníte vedieť a poznať niekoľko tipov a rád na cestu. Zo všetkého najskôr si kúpte vstupenky na túto atrakciu, až potom si kupujte letenky. Je to preto, že záujem o návštevu štúdií je obrovský, tak aby ste nekúpili letenky na termín, kedy lístky do Warner Bros štúdií budú vypredané.

Tematické štúdio venované svetu čiar a kúziel nájdete na bývalej ploche vojenského letiska. Dlhé roky tunajšie interiéry pomáhali filmárom aj režisérom natočiť unikátne snímky, ktoré dnes tak dobre poznáme.

Sprievodcu nepotrebujete

Bol vám ponúknutý sprievodca? Nemusíte si ho zbytočne platiť, pokiaľ ste fanúšikom filmovej ságy. Všetko spoznáte na prvú dobrú, navyše si jednotlivé kúty štúdií oveľa viac užijete. Nebojte sa kúpiť si tunajšie suveníry, najdôležitejšie je však ochutnať maslový ležiak, ktorý je pre Harryho Pottera a celú kúzelnícku bandu typický!

Ako sa dostať do ateliérov?

Najčastejšia otázka, ktorá padá pri zmienke Warner Bros štúdií, je, ako sa do ateliérov dostať. Dnes sem jazdí autobus, ktorý neprehliadnete, pretože je celý potlačený Rokfortmi. Lístok na autobus stojí libru päťdesiat.

Ako na vstupenky

Vstupenky si jednoznačne kúpte online. Potvrdenie o kúpe vám bude zaslané e-mailom. V štúdiách sa potom budete musieť preukázať iba doklady, ktoré budete mať pri sebe. Musíte poznať však ID človeka, bez toho sa dovnútra nedostanete.