Priveďte do svojho domova leto. Vymaľujte si trendy farbami pre rok 2021

Pandemická situácia nás v minulom roku držala doma dlhšie, než obvyklé a aj dnes veľa obmedzení trvá. Ak sa vám vaše bývanie zdá všedný, nudné alebo bez života, skúste ho lacno vylepšiť. Ideálne je použiť farby, ktoré váš domov rozžiaria a dajú mu nový kabát. Počas karantény sa tak môžete zabaviť, vylepšiť svoj domov a potešiť sa drobnou rekonštrukciou.

Čo udávajú trendy pre tento rok

Izba vymaľovaný jedným odtieňom je minulosťou. Dnes naopak bytoví dizajnéri odporúčajú hneď tri farby, Jednu základnú, druhú doplnkovú a v najmenším množstvom použiť tretiu farbu, ktorá priestoru dodá šmrnc. Na rok 2021 sa zatiaľ najviac trendy oživujúci farbou stala sýto tyrkysová. Tá totiž do domácnosti dokáže priviesť príjemný pocit relaxácie, pokoja a jednoduchosti.

V malých miestnostiach sa držte pri maľovaní s výraznejšou farbou na uzde. Stačí len s jej pomocou vytvoriť ozdobné pruhy. Veľké priestory sú však presným opakom. Aby ste v nich navodili dojem útulnosti, možno takú farbou vymaľovať celú jednu stenu.

Hrajte sa so svetlom

Svetlo v interiéri hrá veľmi dôležitú úlohu. Tmavá či výrazná stena by preto mala byť ideálne umiestnená na mieste, kam cez okná dopadá najviac slnečných lúčov. Nielenže vynikne lepšie odtieň sýte farby, ale tiež váš priestor nebude vyzerať malý.

Tehlové odtiene

Farba pálených tehál je väčšinou spájaná s exteriérom domu a fasádou. Rok 2021 ju ale privádza do interiéru, kde dokonale pôsobí napríklad v kuchyni alebo jedálni. Takýto odtieň totiž podporuje chuť do jedla narozdiel napríklad od modrej, ktorá do jedálne nepatrí. Tehlová farba dokáže perfektne podčiarknuť industriálne priestory, preto neváhajte doplniť miestnosť o čierne kovové prvky, sklo alebo kamenné a betónové dekorácie. Pre perfekcionistov je tu ešte možnosť využiť obloženie stien, ktoré imituje tehly, kamene alebo napríklad drevo. S takými prvkami pôsobí tehlová farba dokonale.