Môže micelárna voda pomôcť starostlivosti o pleť?

Dievčatá, slečny či dámy v zrelšom veku mávajú odlišné záujmy, no azda všetky sa zhodnú na tom, že dôsledná starostlivosť o pleť je pre ženu mimoriadne dôležitá. V rámci nej neraz dochádza k experimentovaniu a testovaniu nových prípravkov a výrobkov, ktoré mnohokrát sľubujú aj nemožné, pričom až realita ukáže smutnú pravdu. Aj v prípade micelárnej vody panuje mnoho obáv – veď je predstavovaná priam ako magický prípravok, ako náhrada za čistiace a hydratačné prípravky. Zdravá dávka skepticizmu je iste namieste, no kto raz micelárnu vodu vyskúšal, ten na ňu nedá dopustiť.

Napriek tomu, že o micelárnej vode sa pochvalne vyjadrujú mnohé renomované štúdiá a takmer každý umelec, ktorý rieši make-up, má fľaštičku s micelárnou vodou vo svojej súprave, môže používanie tejto tekutiny vyznievať ako recept lenivého dievčaťa na odstraňovanie make-upu. Lenže tak to ani zďaleka nie je.

Viac ako 100 rokov na scéne

Micelárna voda tu je viac ako sto rokov, pričom prvýkrát výrazne dokázala svoje kvality vo Francúzsku. Práve tu, dokonca v samotnom Paríži, pomohla micelárna voda vyriešiť dilemu s neslávne známou tvrdou vodou, tak charakteristickou pre daný región. Vtip a čaro tkvie vo vzorci, ktorého súčasťou sú micely – malé olejnaté molekuly rozvírené v mäkkej vode. Touto „technológiou“ sa pritom zaoberali aj výskumníci na univerzite v Bristole, no slávu získala až v krajine galského kohúta.

Ako funguje micelárna voda

Ako teda micelárna voda a micely fungujú? Je to relatívne jednoduché: Drobné micely sú priťahované nečistotami, špinou či mastnotou a tieto pohlcujú bez toho, aby pri tom vysušovali pokožku. Doslova priľnú k nečistotám (aj make-upu) na pokožke a rozpustia ich, pričom za sebou zanechajú len žiarivú a perfektne hydratovanú pleť. Nemusíte teda riešiť penivý roztok, ktorý akurát naruší ochrannú vrstvu pokožku a zanechajú ju tak napospas dráždivým chemikáliám v iných prípravkoch.

Micelárna voda dokáže viac

Rutina starostlivosti o pleť môže byť skutočne rozsiahla; začnete s utierkami na odstraňovanie make-upu, pokračujete dvojitým čistením, exfoliáciou a tonerom. Micelárna voda však vždy dokáže zachytiť aj zvyšky, ktoré ani jeden z uvedených produktov odstrániť nedokáže. Navyše, micelárne vody sú navrhnuté tak, aby sa dali odsať len jednoduchou, čistou bavlnenou utierkou. Prípravok neobsahuje alkohol a nie je dráždivý či štipľavý, dá sa tak použiť aj na čistenie citlivého priestoru okolo očí.

Svedčí akémukoľvek typu pleti

Vzhľadom na fakt, že micelárna voda nevyžaduje absolútne žiadne oplachovanie a neobsahuje už spomínané dráždivé látky, je tento prípravok ako stvorený pre rôzne typy pleti. V zásade nie je problém použiť micelárnu vodu na suchú aj citlivú pleť, dokonca aj na pleť náchylnú na tvorbu akné. Micelárna voda sa tak stáva vážnym konkurentom iných čistiacich prostriedkov a je skvelou alternatívou na osvieženie pleti na cestách.