STOP vypadávajúcim vlasom. Vyskúšajte babské rady

Vypadávajúce vlasy trápia nejednu ženu. Bohužiaľ ide o problém, ktorý nemožno stopercentne vyriešiť. Môžeme ho však trochu spomaliť. Ak patríte medzi ženy, ktoré už vyskúšali mastičky, olejčeky alebo masky na vlasy, napriek tomu sa vám nepodarilo zmierniť vypadávanie vlasov, skúste vyskúšať jeden z našich tipov. Je samozrejme jasné, že všetkým ženám nebudú fungovať všetky tipy, každá je predsa iná, avšak veríme, že aspoň jedna babská rada pomôže. 

Padajúce vlasy sú skutočne veľkým problémom. Žiadna žena sa nechce večne prebúdzať v chumáčmi vlasov, žiadna žena nechce vysávať denne, pretože vlasy sú opadané všade po dome. Preto prinášame niekoľko babských a osvedčených rád, ktoré vám pomôžu vypadávanie vlasov zmierniť. 

Tajomstvo sa skrýva v čiernom korení 

Málokto to vie, ale tajomstvo úspechu sa skrýva v čiernom korení. Ide totiž o surovinu, ktorá pomáha prekrvovať vlasovú pokožku. Vlasová pokožka tak nie je oslabená, je vyživená a vlasy teda tak nevypadávajú. 

Ako to teda urobiť? Stačí, keď si zmiešate hrsť čierneho korenia s trochou vody a potom zmes votrite do vlasov. Nechajte pôsobiť pätnásť, dvadsať minút a opláchnite. 

Poznáte gáfrovú vodu? 

Veľmi účinná je aj gáfrová voda. Má totiž nielen dezinfekčné, ale aj podporné účinky. Stačí ju zmiešať s bielym jogurtom a opäť ju nanesieme na pokožku hlavy. Necháme niekoľko hodín pôsobiť a poriadne opláchneme. 

Med je liek na všetko 

Tiež môžete siahnuť po multifunkčnom medu. Med je potravina, ktorá nám pomáha v boji proti nachladnutiu, avšak taky nám pomáha v boji proti vypadávaniu vlasov. Stačí, keď si vyrobíte upokojujúcu masku z bieleho jogurtu a medu, ktorú potom nanesiete na pokožku hlavy. 

Med pomáha aj na podráždenú pokožku hlavy. Má upokojujúce účinky. 

Cibuľa ako zapáchajúce zázrak 

Ak sa nebojíte trochy zápachu, doprajte si cibuľovú masáž hlavy. Stačí, keď kolieskom cibule premasírujete pokožku hlavy. Funguje to ako istá regenerácie.