Obliekame sa štýlovo. Čo sa teraz nosí?

Keďže sa rok opäť preklenul v rok ďalší, ponúka sa otázka, čo sa bude teraz nosiť? Milióny predpovedí nám vlani načrtli, čo sa bude zhruba nosiť, ale ani predpovede sa nikdy perfektne netrafí. Avšak teraz už nehovorme o predpovediach, ale o tom, čo sa skutočne nosí. Viete, čo to je? Pokiaľ nepatríte k nákupným maniakom alebo milovníkom módy, možno neviete, čo sa konkrétne nosí, preto všetko podstatné predstavíme. 

Rovnako ako vlani sa aj tento rok môžete tešiť na zbrusu nové kúsky, ale aj na nestarnúci klasiky, s ktorými nikdy nespravíte krok vedľa alebo s ktorými očaríte za každej situácie. Zoznámme sa s tým, čo tento rok bude novo in a čo v móde zostane, aj keď sa nájdu odporcovia konkrétnych kúskov. 

Čo v móde zostáva 

Ak by sme mali najskôr hovoriť o kúskoch, ktoré v móde zostali, spomenuli by sme nestarnúci kardigany, ktoré sa tento rok opäť skracujú – už sa nenosí len dlhé kardigany k členkom, ale môžu sa nosiť opäť kratšie kardigany sotva ku kolenám. Okrem toho v móde zostávajú prúžky, ktoré si zamilujete pre ich retro vzhľad. Retro je stále to, čo je in. 

Okrem bodiek môžete stále nosiť prúžkované modely a samozrejme nohavice k členkom, ktoré majú cigaretový vzhľad. Nezabudnite ani na látkové tašky, ktoré by mali zdobiť takzvaný hippie štýl. 

Čo je v móde novo 

Kapsy – to je to, čo nesmiete chýbať vo svojom šatníku. Čím viac vreciek a čím väčšie sú, tým lepšie. Spomínate si na Jennifer Lopez a na jej prvotné hudobné klipy? Práve odtiaľ sa môžete inšpirovať, pretože práve takéto kúsky s vreckami sú tento rok in. 

Rovnako tak sú tento rok in aj obľúbené plastové kúsky, opäť pribudli ďalšie do výkladov obchodov. Nesmieme zabudnúť ani na džínovinu – tohtoročnou novinkou sú potrebné džínsové čižmy, ktoré sú v súčasnej dobe hitom, aj keď sa jedná o pomerný gýč. Aj keď sto ľudí, sto chutí – obuli by ste si džínsové kozačky napríklad práve vy?