Čarovné izbové rastliny, ktoré nesmú v domácnosti chýbať

Izbové rastliny robia domácnosť krajšie, útulnejší a príjemnejšie, čo sa napokon podpisuje na tom, ako sa doma cítime. Ak nemáte v domácnosti dostatočné množstvo izbových rastlín, rýchlo zamierte do najbližšieho záhradníctva, do záhradkárskych potrieb alebo prípadne do kvetinárstva a kúpte si izbovú rastlinu, ktorá vám doslova učaruje nielen svojím vzhľadom. Aby ste však nemali rovnaké rastliny, ako majú susedia, máme pre vás niekoľko tipov na čarovné izbové rastliny, ktoré si zamilujete nielen pre to, ako vyzerajú, ale čo tiež vie. 

K najobľúbenejším izbovým rastlinám sa radí vždyzelené rastlinky, ktoré sú známe svojou nenáročnosťou. K svojmu spokojnému a bezproblémovému rastu potrebujú len a len teplo, svetlo a zálievku, ktorá však nemusí byť pravidelná ako u mnohých iných kvetov. 

Ku najčastejšie pestovaným vždyzeleným rastlinám patrí strapatá dracéna, ďalej tiež zamiokulkas alebo prípadne i palma. My pre vás však máme tipy na čarovné izbové rastliny, ktoré spomínané izbové strčí do vrecka. 

Poznáte rastlinu menom Calathea? 

Po vzhľadovej stránke je známa, podľa názvu by ste ju však nepoznali. Máme na mysli krásnu Calathea, ktorá je špecifická svojimi listami. Kým jedna strana listov je sýto zelená, druhá je rôzne sfarbená, čo z nej robí nádhernú a zaujímavú izbové. 

Jej sfarbenie však nie je to, čo ju robí čarovnú. Calathea totiž vie človeku povedať, kedy je čas ísť spať. Ak budete túto rastlinu počúvať, budete dodržiavať večierku. Keď sa zomkne, je čas ísť spať, keď sa roztvorí, je čas vstávať. 

Zoznámte sa s rýmovníkem 

Aj keď je to skôr bylinka, je to zároveň izbová rastlinka, ktorá nevyžaduje takmer nič. Rýchlo zakoreňuje, ostatne opadáva s blížiacou sa zimou. Avšak z tejto rastlinky sa robí čaj alebo odvar, ktorý rýchlo zatočí s nádchou a nachladnutím. Ako sme spomenuli, samotné pestovanie je pomerne jednoduché, vyžaduje len teplo, svetlo a pravidelnú zálievku.