Milujete čokoládu? Jej konzumáciou prospievate svojmu zdraviu

Kto by nemiloval čokoládu! Sladkosti ako také miluje každý, ale čokoláda je niečo, čo nejedia len tí, ktorí sú na ňu alergickí. Čokoláda je v súčasnej dobe k dostaniu v mnohých prevedeniach, existuje čokoláda biela, mliečna, tiež horká. Jednotlivé typy a druhy sa líšia aj množstvom pridaných kakaových bôbov. Bohužiaľ mnohí odborníci na zdravú výživu sú toho názoru, že by sa čokoláda ako taká nemala konzumovať, pretože škodí ľudskému organizmu. To ale nie je pravda. Čokoláda neškodí ľudskému zdraviu, naopak mu prospieva. Inými slovami možno povedať, že čokoláda je zdravá.

Dôvody, prečo je čokoláda zdravá

  • Málokto vie, že čokoláda pôsobí ako antioxidant. Chráni teda ľudské telo pred rakovinotvornými bunkami. Pokiaľ teda čokoládu (samozrejme kvalitnú čokoládu) zaradíte do svojho jedálnička, ochránite svoje zdravie pred rakovinou.
  • Čokoláda dokáže tiež znížiť riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Je dokázané, že čokoláda znižuje riziko srdcových ochorení o celú tretinu, čo je až neuveriteľné! Doprajte si teda kúsok čokolády denne, podporíte svoje zdravie.
  • Čokoláda je oveľa lepšia ako akékoľvek cukríky či lízanky. Oproti týmto cukrovinkám totiž nie je dôvodom vzniku zubného kazu. Dokonca možno povedať, že zuby pred zubným kazom chránia! A pôsobí protizápalovo.
  • Pokiaľ sa nebudete čokoládou prejedať a budete ju konzumovať tak akurát, môže vám značne predĺžiť život. Treba tiež povedať, že čokoláda nevedie k obezite! Je to len mylná domnienka tých, ktorí potrebujú svoju obezitu na niečo zviesť.

Zaujímavosti o čokoláde

  • Vedeli ste, že najúspešnejší obchod s čokoládou je na letisku v Bruseli? Predá sa tu ohromné množstvo čokolády!
  • Čokoládu síce môžu ľudia, ale nemôžu ju zvieratá, hlavne mačky a psy. Pre nich je čokoláda bohužiaľ jedovatá.
  • Víno je možné popíjať nielen v spojitosti s konzumáciou syra, ale aj s čokoládou. Čokoláda dokonale podčiarkuje víno, dnes sa dokonca vyrábajú druhy čokolády, ktoré sú určené práve na kombinovanie s rôznymi vínami.