Kvety pre neskúsených. Vypestujte si svoju záhradku

Láka vás pestovanie rastlín, ale nie ste si istí tým, či to zvládnete s nulovými skúsenosťami? Rozhodne by ste sa svojho sna o krásne záhradke nemali vzdávať. To, že neoplývate skúsenosťami ešte neznamená, že kvety vypestovať nemôžete. Práve naopak – niektoré kvety znesú aj vašu začiatočnícku starostlivosť, tým si môžete byť istí.

Otázkou ale stále zostáva, o aké kvetiny zvládnu starať aj začínajúci pestovatelia. Napodiv je takýchto kvetín viac než dosť, možno ste v taký výber ani nedúfali.

pakosty

K vôbec najzaujímavejším rastlinám patria takzvané pakosty. Ich hlavnou výhodou je to, že sa vie prispôsobiť prakticky všetkým podmienkam, akým je vystavíte. Jedná sa však o jednoročné, ktoré sú však veľmi vytrvalé. Nevadí im byť na slnku ani v tieni, dokonca sa uspokojí aj so suchou alebo vlhkejšie pôdou. Je im to skrátka jedno. Aj preto sú určené hlavne nováčikom vo svete pestovateľstva alebo ľuďom, ktorí nemajú na svoju záhradku čas, napriek tomu chcú, aby zívala všetkými farbami.

echinacea

K veľmi obľúbeným kvetinám patrí echinacea, ktoré si mimochodom obľúbili aj začínajúci pestovatelia. Echinacea spoznáte tak, že majú farebné okvetné lístky, ale veľmi tmavý, vypuklý stred. Aj v tomto prípade sa jedná o nenáročné rastliny, ktoré si vystačia so záhradnou pôdou. Ak ich budete chrániť pred silným poludňajším slniečkom, budú vám rásť až do neskorej jesene.

ľaliovky

Rastliny podobajúci sa trochu ľaliám. Aj tak možno opísať ľaliovky, ktoré patria k nenáročným kvetinám, ktoré môžete pestovať na svojej záhradke, aj keď ste záhradník – amatér. Ľaliovky sú trvalky, ktorým sa darí najviac na slnečných alebo polotienistých stanovištiach. Dokonca sú mrazuvzdorné, preto ich nemusíte nijako chrániť pred úderom zimných mrazíkov. Ich zvláštnosťou je, že každý deň sa rozkvitajú nové a nové kvety. Žiaden kvet sa pri západe slnka nezavrie, ráno sa vždy otvorí úplne nový kvet, ktorý predtým rozkveten nebol.