Čím zamaskujem takzvaný „bad hair day“?

Nie každé ráno je krásne. Niekedy sa zobudíme celí polámaní, inokedy vykročíme zlou nohou z postele, inokedy nás zase trápia vlasy. V zime sme takzvaný „bad hair day“ zamaskovali čiapkami, ale pre nich už na jar nie je miesto. Otázkou teda je, čím zamaskujeme deň zlých vlasov teraz.

Našťastie móda je pomerne kreatívna av súčasnej dobe umožňuje nosiť takmer čokoľvek, len nech sa v tom cítime pohodlne. Teraz prišiel čas na to, aby sme vytiahli tenisky, kraťasy, jarné bundy a batohy, pretože toto ročné obdobie si presne takéto oblečenie praje a vyžaduje ho. Otázkou ale stále je, pomocou čoho môžeme na jar zamaskovať zlé vlasy.

Klobúky, na scénu!

Na scénu opäť po zimnej pauze prichádzajú klobúky. Tento doplnok sa stal populárny už pred pár rokmi, vlani v lete si ho ľudia zamilovali a teraz už bez neho nemôžu dať ani ranu. Niektorí klobúky nosili aj v zime, ale zima nie je to najlepšie obdobie pre tento kúsok.

V súčasnej dobe môžete klobúky nosiť k čomukoľvek. V chladnejších dňoch sa nebojte obliecť ľahký kabátik, ku ktorému sa klobúk skvele hodí. Na nohy obujte buď tenké čižmy nad kolená, alebo chelsea topánky, ktoré sa vyznačujú gumou na boku. Nepohrdnite ani teniskami – tie sa teraz skrátka nosia úplne ku všetkému.

Klobúky skryjú mastné vlasy, skryjú aj neposedné vlásky nad čelom a okolo uší a tiež zamaskujú takzvané „vrabčiaky“, ktorí robia problém hlavne mužom.

Čelenky ešte neschovávajte

Okrem toho vám môžu pomôcť čelenky. Tie sa stali populárne hlavne v zime, kedy nám chránili uši, ale aj na jar ich ešte užijete. Samozrejme si ich kúpte z ľahšieho, menej teplého materiálu, než je napríklad taká vlna. S čelenkami úspešne zamaskujete napríklad drobné vlásky tesne nad čelom alebo okolo uší, ktoré neposlušne vejú vo vetre.

Čelenky sa dajú kombinovať s elegantnými vecami, ale osvedčili sa aj v kombinácii s ležérnymi kúskami.