Bolesť chrbta bude tabu

Hoci by sa mohlo zdať, že sedavé zamestnanie je výhra, opak je pravda. Ako už je v ľudskej povahe, tí čo sa v práci nachodí, závidia tým, čo sedí v kancelárii, a tí čo sedia v kancelárii, závidia tým, čo majú v práci pohyb. Je to proste začarovaný kruh. Jedny bolia nohy a druhé zasa chrbát.

Ak patríte medzi tých, čo väčšinu dňa musí sedieť, veľmi dobre viete, ako je bolesť chrbta obmedzujúce. Preto je potrebné si počas dňa urobiť chvíľu čas a pretiahnuť sa. Ak ste v kancelárii sami, máte ideálny priestor. Ak nie, využite kúsok zo svojej obedňajšej pauzy. Uvidíte, že sa pomaly bolesti chrbta zbavíte.

Pre úľavu nám poslúži pár jogových cvikov, vďaka ktorým si krásne pretiahneme telo a zvýšime jeho silu a pružnosť.

Prvý cvik

Tento cvik preťahuje kríža, vnútorná časť stehien a tiež bedrové kĺby. Je potrebné postaviť sa rovno a nohy rozkročiť na šírku vašich bokov. Tiež si postrážte palce na nohách, tie je potrebné mať smerom von. Ruky spojíme, ako keby sme sa chceli modliť. Teraz sa posaďte do drepu. Lakte zatlačíme do vnútornej strany stehien. Hruď musí byť vypnutá. Takto je potrebné zotrvať aspoň jednu minútu.

Druhý cvik

Týmto cvikom si pretiahneme celú chrbticu aj tú bedrovej a ramená. Sadnete si na zem a nohy natiahnete pred seba. Teraz ohneme pravé koleno a pravé chodidlo položíme na zem a to tesne za vonkajšiu stranu ľavého stehna. Teraz je potreba ohnúť ľavú ruku a tlačiť ľavým lakťom proti vonkajšej strane pravého kolena. Náš zrak smeruje na nami zvolený bod, ktorý leží za našimi chrbtami.