Akým pokojovkám sa darí aj bez slnečného svetla?

Pri výbere izbových rastlín sa zaujímame hlavne o to, čo kvety potrebujú. U byliniek platí pravidlo, že bylinky potrebujú k svojmu spokojnému rastu dostatok svetla, vody a taky tepla. Lenže čo potrebujú iné izbové rastliny? Aké sú ich potreby? Pravdou je, že existujú také izbové rastliny, ktoré nepotrebujú takmer žiadne slnečné svetlo. Sú teda schopné rásť dobre aj vo tienistom kúte, ktorý sa často chce oživiť práve izbovou rastlinou. Ak aj u vás v rohu miestnosti chýba život a ak chcete práve do rohu miestnosti dať nejakú izbovú rastlinu, máme pre vás niekoľko tipov na izbové rastliny, ktorým sa darí aj bez priameho slnečného svetla. 

Každá izbová rastlina je iná, každá potrebuje niečo iné. Aj keď si mnohí pestovatelia myslí, že každá izbová rastlina potrebuje slniečko, nie je to tak. Existujú izbové rastliny, ktoré slniečko príliš nevyžadujú. Patrí k nim treba nižšie uvedené izbové rastliny, ktoré pestujte aj v spomínanom tienistom rohu. 

dracéna 

Dracéna je obľúbenou izbovú rastlinou. Nie je totiž zrovna náročná. K svojmu spokojnému rastu toho veľa nevyžaduje, len občasnú zálievku. Dokonca sa zaobíde aj bez slniečka. Ak pôjdete do záhradníctva, prekvapí vás, že dracéna je k zakúpeniu vo viac ako päťdesiatich druhov, tak môžete do každého rohu miestnosti nakúpiť úplne iný druh. 

bromélie 

O niečo farebnejšie sú bromélie. Človeka by pri pohľade na ne napadlo, že potrebujú k svojmu spokojnému životu dostatok slniečka, ale nie je to tak. Bromélie, aj napriek tomu, že sú to tropické krásky, je možné pestovať aj na tienistom stanovišti. Vďaka svojim farebným a veľkým, dekoratívnym kvetom krásne rozžiari nejeden smutný roh miestnosti. 

Cyperus papyrus 

Milujete vždyzelené rastliny? V tom prípade vo tienistom kúte domu pestujte rastlinu zvanú Cyperus papyrus, ktorá si najviac vyžíva v bahne. Rastline nikdy nesmie vyschnúť zemina, na slniečko však špeciálne požiadavky nemá.