Ako udržiavať čistotu v obci

Každá obec si praje, aby vyzerala po celý rok reprezentatívne. Viete, ako to urobiť, aby ste mohli vo vašej obci mať čisto v ktorúkoľvek dennú aj nočnú dobu? Poradíme vám základné tipy.

Najmä ak sa práve chystáte vyhrať súťaž „Obec roka“, potom by ste sa mali snažiť o to, aby obec bola naozaj dokonalá. Dokončujete výstavby, ku ktorým v obci dochádza, a okrem zavedenia nových úradných dosiek sa snažíte o to, aby to čistotou okolo iba zelno. Poďme si prezradiť tie konkrétne tipy, ako nielen obec upratať, ale aj ju udržiavať v čistote.

Mestský mobiliár hrá hlavnú rolu

Existujú vo vašej obci miesta, kde sa ľudia najčastejšie pohybujú a viete, že takéto miesta následne trápi nadmiera odpadkov? Inštalujte vo vašej obci dostatočné množstvo odpadkových košov. Ide o úplný základ v starostlivosti o mesto. Keď majú občania možnosť odpadky odhadzovať do koša, je oveľa menej pravdepodobné, že sa budú odpadky povaľovať v najviac frekventovaných miestach. Zaistite pravidelné čistenie odpadkových košov. Vaša obec sa premení počas chvíle na zónu, kde je čisto.

Výchova občanov

Je to len pár mesiacov, kedy sa našou krajinou ako lavína valila sociálnymi sieťami výzva na to, aby sme si každý svoju obec upratali. Výchova občanov k zodpovednosti za životné prostredie je základ. Dovoľte miestnym spolkom, aby organizovali upratovacie akcie v blízkosti ich bydliska. Zapojte do etickej očisty miesta celej skupiny obyvateľov. Čím viac ľudí sa zapojí, tým menej odpadkov v uliciach bude.

Dostatok informácií

Informujete svojich občanov pravidelne o tom, kam môžu ukladať nebezpečný alebo veľkoobjemový odpad? Výroba propagačného letáku so súhrnom týchto informácií nestojí veľa úsilia a môže sa stať výborným zdrojom informácií pre všetkých, ktorí niekedy riešia potrebu zbaviť sa aj týchto druhov.