Čo dokáže profesijný koučing alebo príbehy z praxe

Profesijný koučing si kladie jasný cieľ: nájsť tie najlepšie vlastnosti človeka, pracovať s nimi a rozvíjať ich. Sústavne sa tiež pracuje na konkrétnych slabých stránkach jednotlivca. Aké výsledky také snaženie má? Pozrite sa na konkrétne príbehy klientov.

Konečne som sa odhodlal

„V kariérnom postupe som si nikdy nevedel príliš rady. Prišlo mi hlúpe si sám žiadať o zvýšenie platu, nejako sa ozývať, vybočovať. Pritom som už niekoľko rokov nebol v práci spokojný práve z hľadiska ohodnotenia môjho výkonu,“ hovorí Norbert. „Profesný koučing mi pomohol zorientovať sa nielen vo svojej osobnosti, ale aj v bežných postupoch zamestnávateľov. Celé som to konečne pochopil a získal som potrebné znalosti a postupy na to, ako to zlepšiť. Nakoniec som spokojný so svojím ohodnotením v práci, povedal som si o vyšší plat.“

Nebola som si istá, či som dobrá

„Už od detstva som o sebe dosť pochybovala. Až profesný koučing mi pomohol zistiť, že je to len rodinné nastavenie z detstva, ktoré som slepo opakovala aj v dospelom živote. Teraz už takú chybu rozhodne neurobím. Mám možnosť sa pravidelne zamýšľať nad tým, či som v danej pozícii spokojná, a premýšľam aj nad svojim pohľadom na seba samého. Veľa sa v mojom živote zmenilo k lepšiemu,“ uvádza Brigita.

Napokon viem, ako viesť ľudí

„Od doby vysokej školy som nijako nepracoval na tom, ako viesť zverenú skupinu pracovníkov. Chvíľu to fungovalo dobre, ale chýbali mi potrebné znalosti z psychológie, aby som urobil potrebné zmeny. Teraz som si všetko ujasnil a svoj tím zostavil rozdielnym spôsobom. Profesný koučing mi tak otvoril dvere nielen k mojej spokojnosti, ale aj k zdravému a fungujúcemu tímu, ktorý je zostavený z ľudí, ktorí sa dopĺňajú nielen profesne, ale aj ľudsky,“ uzatvára Jan.

Osobný prístup je v profesnom koučingu kľúčový pre úspech každého klienta. Aj vy tak máte možnosť vo svojom živote nájsť vhodnú príležitosť na zmenu k lepšiemu.