Kroky k štíhlej línii

Pokiaľ chcete zhodiť pár kíl, ktoré vám prekážajú, je potrebné sa zamyslieť nad svojím životným štýlom a uvedomiť si, čo človek robí zle a čo všetko je ochotný zmeniť pre svoju vytúženú postavu. Niekedy i len malý zlozvyk vám môže hatiť všetku snahu v chudnutí.

Preto je treba, než zahájite akúkoľvek diétu, tieto zlozvyky odhaliť a zbaviť sa ich. Je potrebné nahradiť je niečím, čo je zdraviu prospešné a vašu diétu to len podporí zrýchlením metabolizmu.

Základ úspechu

Základom úspechu je správny pitný režim. Ak vypijete denne štyri kávy a dva litre sladené limonády, tak toto nie je tá pravá cesta k úspechu. Takýto pitný režim je vám skôr na škodu než na úžitok. Správny pitný režim, ktorý je pre telo a vašu postavu prospešný sa skladá z čistej neperlivej vody a bylinkových čajov, tých aj neprisladzujeme. Ak patríte medzi tých, ktorým čistá voda proste a jednoducho nechutí, skúste si ju ochutiť šťavou z citróna alebo pomaranča. Tiež báječná je voda s mätou alebo medovkou.

Porcie

Podstatné je, zjesť len toľko, koľko nám stačí k nasýteniu. Na tanier si väčšinou naberáme viac, než potrebujeme zjesť. Sme hladní, preto naberáme a naberáme a potom v polovici jedla zistíme, že máme dosť, ale predsa sa to nevyhodí že, takže to doja. Preto si dajte skúšobnú týždeň. Naberte si porciu, na ktorú ste zvyknutí. Zjedzte väčšiu polovicu a dajte si cca 15 až 20 minút pauzu. Pokiaľ po tejto pauze hlad už nemáte, nabudúce si naberte približne toľko, koľko vám stačilo tento deň. Dbajte na pravidelnosť v jedle.