Kvalitné vlasy

Vlasy sú vizitkou vašej krásy. Musia byť čisté a zdravé, plné lesku. Dôležitá je aj farba a tvar. Správnym a kvalitným strihom všetko začína. Perfektný účes podčiarkne vašu osobnosť. Stavte na inštinkt.

Farba je veľmi dôležitá. Ak je farba vlastnej pekná a vlasy sú zdravé, vitálne a plné lesku, máte vyhrané. Pokiaľ ide o fádne odtieň, voľte prelivy a kvalitné profesionálne farby. Farba vašich vlasov a nový odtieň sa nemá líšiť viac ako o dva tóny. Dbajte na prirodzenosť a zabudnite na peroxid, ak nie ste prírodne blond. Neničte si vlasy. Vyhnite sa tiež čierne ako noc, najmä ak nie ste snedý typ. Ak siahate po melíru, voľte ho jemne a prirodzene.

Domáce masky

Vyrobte si masku na vaše vlasy doma. Zaslúži to najlepšie. A okrem pravidelného umývania a dobré starostlivosti v podobe masáže pokožky, dôkladného opláchnutie, kvalitných šampónov, balzamov a sér, vyskúšajte prírodné masku.

Môžete striedať nepreberné množstvo vlasovej kozmetiky, rôzneho obsahu a od rôznych značiek. Pokiaľ ale zrazu neviete, akú vlasovú kozmetiku si z tých všetkých značiek vybrať, oživte vaše ovisnuté a slabé vlasy bez vitality a lesku. Oživte aj poničené vlasy a rozštiepené končeky. Vyskúšajte podomácky vyrobené masky a kúry na vlasy. Prírodné suroviny z chladničky sú skvelými pomocníkmi na vaše vlasy i pleť.

Lesklé vlasy

Vezmite si na pomoc 2 lyžice octu a asi 0,5 – 1 liter vody. Teplota môže byť ako pri umývaní vlasov, lepšie vlažná ako horúca. Po umytí vlasov klasickým šampónom, ktorý dôkladne opláchnete, do misky nalejte pol litra vody. Čím sú vaše vlasy dlhšie, tým viac vody bude potreba. Pridajte ocot a vodou z misky vaše vlasy opláchnite. Skvelá vlasová voda pre lesk vlasov osvieži aj vašu vlasovú pokožku hlavy. Ocot vie dezinfikovať a pomôže aj proti lupinám a svrbenie.

Maska proti lámavosti vlasov

Pripravte si 1 banán, vaječný žĺtok a pár kvapiek olivového oleja. Banán dôkladne roztlačte alebo rozmixujte aj s vaječným žĺtkom a pár kvapkami olivového oleja. Akonáhle nebudú v kašičke hrudky, ktoré by sa z vlasov veľmi zle smývaly, naneste zmes na umyté vlasy a nechajte dostatočne dlho pôsobiť. Minimum je 20 minút. Potom vlasy dôkladne zmyte.

Pre suché vlasy

Na suché vlasy si pripravte 1 dcl olivového oleja a mierne ho zohrejte. Teplý ho votrite do umytých vlasov a nechajte pôsobiť, potom dôkladne opláchnite. Namiesto oleja olivového je možné použiť kokosový olej, ktorý sa nezahrieva. Ten je skvelým pomocníkom pre dodanie vitality a výživy.