Zelený čaj ako najvernejší pomocník pri chudnutí

Neexistuje žena, ktorá by svoj deň nezačala šálkou dobrej praženej kávy. Tento obľúbený nápoj skvele naštartuje organizmus do nového dňa nielen vďaka svojej chuti, ale aj vďaka vôni. Ak však túžite po pevnej postave bez jediného prebytočného tuku, zvážte zmenu svojho ranného stereotypu. Namiesto hrnčeka kávy vyberte šálku kvalitného sypaného zeleného čaju. Nezabudnite si k nemu pripustiť pohár vody. Mal by sa totiž vždy zapiť (tip je určený pre ženy, pretože často zabúdajú na dôležitosť pitného režimu).

Účinky zeleného čaju na naše zdravie sú zrejmé. Pokiaľ ho zavedieme do nášho jedálnička napríklad pol hodinu pred hlavnými jedlami dňa, rýchlo spozorujeme (samozrejme pri pravidelnom pohybe, vyváženej zdravej strave a dodržanie pitného režimu) úbytok telesnej hmotnosti. Nielen, že sa zmena preukáže na váhe, ale aj oči iných si všimnú vašej chudší postavy. Ako bonus dostanete svieže myslenie bez najmenšieho stresu či strachu. Vďaka tomu budete dokonca spať o niečo pokojnejšie. Dámska časť populácie to určite ocenia.

Je len pomocník, nie príčina úbytku na váhe

„Zelený čaj a chudnutie“ je ženami často rozoberanie tému. Tie sa delia na dva tábory – na tie, ktoré neveria v účinnosť produktu, a na tie, ktoré vyskúšali a tento druh čaju s radosťou odporúčajú, pretože sa presvedčili o tom, že vážne funguje. Je ale potrebné spomenúť, že je zelený čaj (rovnako ako napríklad chia semienka, plody goji alebo zelená káva) len pomocnou rukou. Ak navyše nedodržiavate svoj vyvážený a kvalitné jedálniček alebo patríte medzi lenivé a nerobíte žiadny šport či cvičenie, samotný čaj k úbytku na váhe nepomôže. Ak ste naopak poctivec a dodržiavate dané pravidlá, spoločne so zeleným čajom sa vám zvýši spaľovanie tukov až o päťdesiat percent. Navyše dostanete do svojho tela viac vitamínov a minerálov. Čaj je totiž naparovanie a sušený, preto sa telu prospešné zložky len tak nevyparí. A keďže obsahuje skoro rovnaké zložky ako káva (hlavne kofeín), môže skvele nahradiť doterajšie ranné stereotyp.