Zariaďujeme prvé bývanie. Čo tu nesmie chýbať?

Pre človeka, ktorý sa osamostatňuje, treba nájsť priestor, v ktorom sa bude cítiť dobre. Nemusí ísť o ten najväčší byt na luxusnej adrese, aby sme boli spokojní. Dôležité je urobiť si radosť a nezabudnúť na najdôležitejšie prvky.

Funkčný nábytok

Zo začiatku nemusí byť ľahké nájsť tie pravé kúsky nábytku. Možno si vystačíte s nábytkom za odvoz, ktorý vás bude sprevádzať počas prvých týždňov po nasťahovaní. Každý nejako začal, to je úplne v poriadku. Postupom času sa snažte vyslúžilé kúsky nahradzovať múdro riešenými a praktickými kúskami. Napríklad rozkladacie pohovky vám pomôžu definovať priestor, ale aj ponúknuť miesto na prespanie pre vaše návštevy. Nové froté prestieradlá zase splnia vlastné predstavy o farebných tónoch v domácnosti.

So zeleňou to nepreháňajte

Pre svoje prvé bývanie si nemusíte kupovať nekonečný zástup kvetín a rastlinstva všetkého druhu, obzvlášť v prípade, že sa budete chystať ešte nejaký čas cestovať a nechcete sa príliš viazať na jedno miesto. Zaobstarajte si napríklad niekoľko rastlín zamiokulkas. Tým stačí zálievka raz za dva týždne, vydrží ale aj oveľa dlhšie. Odmení sa vám lesklými pevnými listami.

Úložný priestor ukryje všetko potrebné

Rozhodne si do prvého bývania neobstarávajte policové systémy, ktoré z vášho príbytku urobia nevzhľadný archív a skladisko. Oveľa lepším variantom sú vstavané skrine, do ktorých ukryjete odevy, vysávač aj drogériu. A máte stále upratané.

Nezabudnite na sušenie bielizne

Pranie a žehlenie je nevyhnutnou súčasťou reprezentatívnej podoby nášho odevu. Pri kúpe bytu ale zrejme nepremýšľame nad tým, kde budeme odevy sušiť. Ak si s tým nechcete lámať hlavu, rovno si kúpte práčku so sušičkou a vaše uteráky aj bielizeň bude nadýchané a hebké. V opačnom prípade zvoľte miestnosť, kde sa dobre vetrá a bielizeň sušte tu.

Už sa tešíte do svojho nového príbytku?