Zariaďte si domácnosť do francúzskeho štýlu bývania a žite v stelesnenej elegancii

O Francúzkach sa hovorí, že to sú najkrajšie ženy sveta. A je to predovšetkým preto, že sa vie obliekať. Ak by ste však zamierili k nim domov, zistili by ste, že si vedia aj dokonale zariadiť interiér. Kladú dôraz hlavne na eleganciu a šarm, ktorý sála z posteľnej bielizne aj z iného bytového textilu. A nielen z neho. Poďme si prezradiť, ako si domácnosť zariadiť do štýlu, pre ktorý je dôležitý aj komfort a celkové pohodlie.

Dominantou obývačky je veľká sedačka

Ak si nie ste úplne istí tým, odkiaľ začnete, mali by ste začať obývačkou a kúpou veľkej sedačky. Tá je dominantou celej miestnosti. Mala by byť taká priestranná, aby sa na ňu zmestili všetci členovia domácnosti. V ideálnom prípade by mala byť doplnená kreslami, ktoré k sebe budú dokonale ladiť.

A keďže si Francúzky veľmi potrpia na dekorácie a rôzne podobné serepetičky, nezabudnite na vankúše alebo štýlové podnožky. Keď budú vyzerať luxusne a dýchať eleganciou okolo, potom to bude gól do čierneho.

Nie je nad zlato

Ak by ste vošli do francúzskej domácnosti, zistili by ste, že Francúzi milujú zlato a staré veci. Aj keď mnohí ľudia prirovnávajú tento štýl bývania k tomu vidieckemu, pravdou je, že zlaté doplnky francúzsky štýl bývania od prostého spomínaného odlišujú.

Aj keď však majú množstvo doplnkov zo zlata a na rímsach alebo poličkách staré veci, domácnosť prekypuje kvetinami. Kladie sa však dôraz na maximálne dva odtiene farieb. Zbytočné prekombinovanie pôsobiace až gýčovito nemajú Francúzi v láske. V ideálnom prípade preto stavte na vždyzelené rastliny, ktoré budú rásť do nebies.

Udržateľnosť a recyklácia

Možno sa zdá byť francúzsky štýl bývania trochu luxusný, ale, verte tomu alebo nie, hovoríme aj o udržateľnom štýle bývania, v ktorom hrá prím recyklácie. Francúzovi myslí na životné prostredie a planéta im rozhodne nie je ukradnutá.