Vypestujte si slnečnicu, kvetinu otáčajúcu sa za slnkom

Aký kvet budete na svojej záhrade pestovať. Ponúka sa celá kopa možností, najatraktívnejšia je však slnečnica, ktorá je známa tým, že sa otáča za slnkom. Navyše jej semienka sú zdraviu prospešné, preto nie je žiadny dôvod na to, aby ste slnečnicu nepestovali. Alebo nejaký taký dôvod nájdete?

Možno si hovoríte, že slnečnicu nebudete pestovať preto, že neviete, ako na to. Lenže pestovanie slnečnice nie je nič ťažké, máme pre vás jednoduchý návod. Stačí, aby ste zohnali kvalitné semená slnečnice a našli vhodnú pôdu na svojej záhrade.

Slnečné miesto chránené pred vetrom

Že už máte kvalitné semená slnečnice kúpené, ale to jediné, čo neviete, je, ako má vyzerať ideálne miesto na pestovanie slnečnice? Také miesto by malo byť slnečné, ale zároveň by malo byť chránené pred vetrom.

Pokiaľ už také miesto nájdete, semená vysádzajte ideálne v období apríla. Medzi jednotlivými rastlinami nechajte aspoň dvadsaťcentimetrové rozostupy. Tiež platí, že sa semená zasievajú pomerne hlboko – ideálne dva centimetre do hĺbky. Aby sa nestalo, že by ich voda alebo dážď vyplavili.

Vhodná je bežná zemina

Nemusíte si robiť žiadne starosti s výberom vhodnej zeminy, pokiaľ zasievate slnečnicu do kvetináča alebo podobnej nádoby. Klasická záhradná zemina je plne vyhovujúca. Pokiaľ máte pocit, že zemina nie je dostatočne výživná, môžete používať hnojivo. Skúsení záhradkári hovoria, že je vhodné tekuté hnojivo, ktorým rastlinu hnojte tak raz za štrnásť dní.

Pozor na premokrenie

Samozrejmosťou starostlivosti o slnečnici je pravidelné zalievanie. Na čo je však nutné myslieť, tak je premokrenie. Slnečnica je síce milovníčkou vody, ale premokrenie nerobí dobre prakticky žiadnej rastline. Tak pozor na to.