Všetko, čo by ste mali o golfe vedieť

Dnes je šport naším každodenným parťákom. Dá sa prevádzkovať takmer akýkoľvek šport, len to chce nájsť si ten svoj obľúbený. V súčasnej dobe je obľúbené plávanie, pretože je to šport, pri ktorom sa chudne súmerne na všetkých miestach, na ktorých potrebujeme schudnúť. Okrem toho to nie je nijak náročná aktivita a hlavne je to absolútne fenomenálny odpočinková činnosť, ak plávame len relaxačne. Okrem toho je tiež populárny beh a samozrejme golf. Kým beh patrí k tým náročnejším aktivitám, golf je skutočne len o oddychu a relaxáciu.

Mnoho ľudí si myslí, že golf sa radí k tým finančne náročným športovým aktivitám, ale už to dávno nie je pravda. Dneska sa dá vybavenie na golf kúpiť za pomerne výhodné peniaze, ak budete samozrejme hľadať. Rovnako tak sa dá kúpiť výhodne i ostatné golfové vybavenie, ku ktorému patrí hlavne oblečenie či napríklad rukavice.

Poďme sa však týmto športom zaoberať viac. Povedzme si, čo by o tomto športe mal vedieť každý golfista.

Čo je to golf?

Jedná sa o vonkajšie šport, ktorého hlavným cieľom je trafiť golfový loptičku do jamky. Golf v podobe, aká je nám známa, pochádza zo Škótska, bol hravane hlavne na Britských ostrovoch dlhé storočia. Ak by sme však pátrali v histórii, zistili by sme, že korene tohto športu siahajú až do ďalekej stredovekej Číny, kde sa tomuto športu predtým hovorilo Cchuej-wan a hrávala ho predovšetkým šľachta, a to pre zábavu. Odtiaľ možno máme v podvedomí zafixované to, že golf hrajú len majetní ľudia, ktorí nevedia, ako majú s voľným časom naložiť.

Vedeli ste, že …?

Málokto však vie, že golf bol zaradený do programu letných olympijských hier, a to prvýkrát v roku 1900, kedy sa letné olympijské hry konali v Paríži. Potom v hrách zostal aj v roku 1904 a potom sa objavil až po dlhých 112 rokoch v letných olympijských hrách 2016, ktoré sa konali v Riu de Janeiro.