Vodeodolná kozmetika nie je taký zázrak aneb mýty, ktoré sa s ňou spájajú

Keď sa povie „leto“, každá žena si hneď vybaví nepekne rozmazané oči, ktoré k letu neodmysliteľne patria. Človek si hovorí, prečo ženy, ktoré sa maľujú či líči a zároveň tiež milujú vodné radovánky, nepoužijú vodeodolnú kozmetiku? Veď aj taká vymoženosť existuje a pomerne populárne. Lenže verte tomu alebo nie, aj taká kozmetika má svoje nevýhody a tienisté stránky, rovnako ako všetko na svete. S vodeodolnou kozmetikou sa predovšetkým spája niekoľko mýtov, ktorým ľudia s obľubou veria. O aké mýty sa jedná? 

Mám citlivé oči, nemôžem používať vodeodolnú kozmetiku 

Napríklad ženy, ktoré majú veľmi citlivé oči, sa bojí vodeodolnou kozmetiku používať. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že majú strach. Niekde sa skrátka dočítal, že práve vodeodolná kozmetika nie je pre citlivé oči určená. To je však jedna veľká lož. Podľa odborníkov je vodeodolná kozmetika naopak vhodná pre citlivé oči. Vďaka vodeodolnosti sa nemusia ženy byť toho, že dôjde k rozmazaniu alebo prípadne k tmavým odtlačkom, čo spôsobuje klasická kozmetika. 

Vodeodolná kozmetika sa nenosí každý deň 

Mnohé ženy sú toho názoru, že počas iného ročného obdobia, než je leto, nesmie nosiť vodeodolnú kozmetiku. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že sa to opäť niekde dočítali na internete. Lenže opäť sa jedná o jednu veľkú lož, ktoré bohužiaľ veria drvivá väčšina žien. Vodeodolnú kozmetiku je možné nosiť denne, len sa musí dbať na kvalitnejšie odličovanie sa. 

Vodeodolná kozmetika nie je pre každého 

Ďalšia lož, ktorá sa hojne vyskytuje na internete. Vodeodolná kozmetika je určená pre každého, kto túži po nedrolící sa riasenke alebo po krásne namaľovaných očiach, nie rozmazaných FLECO pod očami. Najmä riasenky sú niečo, čo môže používať každá žena, bez ohľadu na vek, ročné obdobia či citlivosť očí. 

Vodeodolná kozmetika sa odličuje micelárny vodou 

Vo svete kozmetiky je teraz veľmi obľúbená micelárna voda. Ide o vodu, ktorú sa ženy bežne odličujú. Mnohé ženy sa dokonca domnievajú, že možno micelárny vodou odlíčiť aj vodeodolnú riasenku, lenže to je práve obrovská lož. Vodeodolná riasenka sa odličuje klasickými odličovadlo, oleji alebo uteráky, ktoré budú namočené v teplej vode.