Väzenské prostredie ťahá. Snímky, ktoré stoja za videnie

Máte pred sebou voľný večer a premýšľate nad tým, čím ho strávite alebo ako ho strávite? Zhliadnuť skvelé filmové snímky alebo rad dielov seriálov sa javí ako skvelý nápad, najmä ak vonku kraľuje chladnú jeseň alebo ešte chladnejšiu zima. Zatiaľ čo medzi ženami sú obľúbené romantické snímky, u mužov vyhrávajú skôr filmy a seriály z väzenského prostredia. Prezraďme si niekoľko skvelých, ktoré vás vtiahnu do deja prakticky ihneď.

Orange is the Nex Black

Streamovacia platforma Netflix prišla v posledných mesiacoch s množstvom jedinečných snímok, medzi ktoré patrí aj veľmi obľúbený seriál z prostredia ženskej väznice nazvaný Orange is the New Black. Tento seriál oslovil nielen divákov, ale aj predsedov mnohých súťažných komisií, pretože získal naozaj hromadu cien.

Je síce pravdou, že si seriál nenašiel také kvantum divákov, ako napríklad Hra o tróny, ale radí sa k tomu najpopulárnejšiemu, čo na Netflixe bolo kedy vysielané.

Zelená míľa

Pokiaľ sa od seriálov na chvíľu odkloníme a prejdeme do sveta filmov, za zmienku stojí Zelená míľa, ktorá je síce už kúskom trochu starším, zato stále dobrým. Černoch volajúci sa ako kafé, ktorého meno sa len inak píše, si získal milióny ľudí po celom svete a aj po tých rokoch, počas ktorých bolo natočených mnoho podobných snímok, si stále obhajuje popredné priečky v rebríčku obľúbenosti.

Zelená míľa je filmom, ktorý ukazuje bezprávie pri čakaní na trest smrti. Film je práve kvôli tejto tematike veľmi mrazivý a vlastne aj smutný.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Rovnako kvalitným filmom je aj Vykúpenie z väznice Shawshank, ktorý rovnako ako vyššie spomínaná snímka obýva predné priečky rebríčkov najobľúbenejších filmov. A aj po tých rokoch, čo je film natočený, sa stále označuje za to najvydarenejšie, čo kedy bolo natočené! A áno, opäť sa odohráva vo väzenskom prostredí.