Tri jednoduché a krásne účesy a postup, ako na ne

Zobudili ste sa a nepáči sa vám stav vašich vlasov? Sú vlasy rôzne rozstrapatené a nemáte záujem si ich znova umývať? Radšej si vytvorte zaujímavý účes, s ktorým oslníte. Vybrali sme vám tri účesy, ktoré nikdy nevyjdú z módy, sú jednoduché a rýchle. Navyše sme k nim pripravili tiež postupy, aby účesy naozaj neboli žiadnym problémom. Niektoré vám zvýrazní tvár, iné podčiarknu ženské rysy. 

Klasický vysoko posadený cop 

Na tomto účesu nie je čo pokaziť. Je jednoduchý, rýchly a slušivý. Vaša tvár vynikne a vlasy vám nebudú prekážať, teda sa už počas dňa nebudete musieť upravovať a budete celý deň žiariť. Na tento účes potrebujete pevnú gumičku, pár pinetek a hrebeň. 

Postup je jednoduchý. V predklone si učešte vlasy a stiahnite si ich do gumičky. Cop si posaďte vysoko a upravujte nedokonalosti hrebeňom a podržte pinetky. Pokiaľ chcete účes zaujímavejšie, môžete prvé dva pramene vytiahnu a natočiť si ich, ale zvyšok copu si nechajte vysoko posadený. 

Drdol s pomocou „drôtenky“ 

Účes, ktorý sa hodí na najelegantnejší večierky, ale veľa z nás ho nosí stále doma, pretože to je pohodlné. Potreba sú dve pevné gumičky, „drôtenka“ na drdol, pinetky a hrebeň. 

A aký je postup? Urobíme si klasický cop tam, kde chceme mať drdol. Vlasy prečešeme, prevlečieme drôtenkou na drdol a zastrčíte je tam tak, že nič nebude trčať ani presahovať. Upravíme nedokonalosti, zopneme pinetky a najlepšie zalakuje kvalitným lakom na vlasy. V drdolu krásne vyzerajú sponky s kvetinkami, ktoré dokážu oživiť a ozvláštniť celkový look. 

pletený vrkôčik 

Aj ak nepatríte medzi ženy s extrémne dlhými vlasmi, ale máte dostatočnú dĺžku aspoň na splietaných spojov malého vrkočov, vôbec sa toho nebojte. Naozaj na Vás bude vyzerať ako na princeznej. Potrebovať budete pevnú gumičku a hrebeň. 

Postup je opäť jednoduchý – rozčešeme vlasy a rozdelíme ich na tretinky. Vždy berieme tretinu z jednej strany a tú dáme doprostred, utiahneme ju a to isté opakujeme na druhej strane, kým neupleteme vrkoč. Na koniec môžeme pridať nejakú ozdobnou gumičku s kytičkou, ale v medziach vkusu!