Tri choroby, ktoré trápia veľmi často ženy

Choroby raz za čas potrápia každého človeka. Kým páni majú najväčší strach z klasickej nádchy, ženy sa obávajú skôr gynekologických problémov, ktoré môžu byť veľmi nepríjemné. Aj keď každého človeka sužujú choroby v inom meradle a inak často, pravdou je, že možno určiť choroby, ktoré sužujú viac mužov, a choroby, ktoré sužujú viac ženy. Zamerajme sa teraz na ženy a prezraďme si, aké choroby trápia ženy podľa štatistík často.

vaginálna mykóza

Ako už bolo spomenuté, mnoho žien sa obáva gynekologických problémov. Práve gynekologické problémy sú to, čo ženy sužuje veľmi často. K typickým gynekologickým problémom patrí napríklad vaginálna mykóza, ktorá je podľa štatistík naozaj veľmi častou ženskú chorôb. Za život sa s ňou stretne viac ako sedemdesiatpäť percent žien. Bohužiaľ sa jedná o ochorenie, ktoré má tendenciu sa vracať opakovane, a tak môže na dlhšiu dobu ženám znepríjemniť život.

Choroba sa prejavuje najmä nepríjemným svrbením, tiež pálením alebo výtokom. Za chorôb stojí kvasinka, ktorá sa v tele premnožia.

roztrúsená skleróza

K ďalším veľmi častým ochorením žien patrí aj roztrúsená skleróza, ktorá ženy postihuje najmä v neskoršom veku. Nie je však nikde napísané, že toto ochorenie nemôže ženu zaskočiť aj v skoršom veku. Ide o autoimunitné ochorenie, ktorú ženy trpia trikrát častejšie ako páni. Bohužiaľ sa jedná o ochorenie, s ktorým nemožno nič robiť, ktoré sa nijako nedá liečiť. Spúšťačmi môže byť napríklad vyčerpanie alebo tiež oslabená imunita či za to môžu v mnohých prípadoch aj gény.

rakovina prsníka

Ženy sa tiež podľa štatistík veľmi často stretávajú s rakovinou prsníka. Hovorí sa, že rakovina drieme v tele každého z nás a nie každému sa prejaví. Ženám, keď už sa má prejaviť, prejaví sa vo forme rakoviny prsníka. Samozrejme pri tomto ochorení hrá veľkú úlohu genetika, rizikový vek je vek tridsiaty a neskoršie.