Tipy na miesta v Česku, kde si zaručene oddýchnete

Možno sa na vás valí zo všetkých strán. Stratili ste prácu, cítite sa osamelí, rozišli ste sa s partnerom alebo podpisujete rozvodové papiere. Možno vo svojom živote netúžite po ničom viac ako po zaručenom odpočinku. Ak je relaxácia presne vaším snom, pozrime sa na niekoľko krásnych miest v Českej republike, kde si môžete dopriať tú správnu dávku oddychu.

Až do Českého raja

Nechceli by ste sa presťahovať do nejakého raja? Čo tak vyraziť do tohto českého raja? Tento región je obzvlášť hrdý na to, že sa tu natáčala celá rada tradičných českých rozprávok. Ak sa teda vydáte týmto smerom, môžete sa k týmto rozprávkam dostať.

V Českom raji nájdete Prachovské skaly, tiež Podtrosecké údolia a s krásnymi jazerami, okrem iného Kopicův statek alebo Hruboskalské skalné mesto. Hrad Sykrhov, hrad Kost alebo Drábske svetničky – ďalšie atraktívne turistické ciele, ktoré sa oplatí vidieť a navštíviť.

Chceli by ste krajinu zázrakov?

Príroda čaruje aj v Českej republike, kde je Hřensko a Českosaské Švajčiarsko považované za krajinu zázrakov. Práve tu môžete kontemplovať krásnu, rozvíjajúcu sa prírodu. Jednou z destinácií, ktoré musíte navštíviť, je Panská skala, kde sa natáčali rozprávky ako Pyšná princezná alebo novší Hodinárov učeň.

V týchto oblastiach sa nachádza viacero chránených krajinných oblastí, napríklad Labské pieskovce. Miestna Pravčická brána má zaujímavú a nevšednú atmosféru, najmä počas zimy.

Za Krakonošom

Krkonoše sú jednou z najatraktívnejších turistických destinácií nielen v zime, ale prakticky po celý rok. Či už ste dieťa alebo dospelý, určite radi navštívite Krakonoš, ktorý ukrýva mnoho krásnych prírodných úkazov. Určite nejde len o najvyššiu horu Českej republiky – Sněžku, na ktorú môžete vystúpiť z mnohých strán.

Krkonoše ukrývajú aj Pančavský vodopád, ktorý je najvyšší v krajine, krásne Mumlavské vodopády, kde sa môžete v lete okúpať, alebo náučný chodník Černohorské rašelinisko.