Tetovanie ako módny doplnok? Ako si vybrať správne

Tetovanie rozhodne nie je kúsok, ktorý si kupujeme na jednu sezónu. Aby sme si správne vybrali motív, ktorý nás bude reprezentovať do konca života, musíme vyberať podľa zásadných kľúčov.

Najprv skúste náhradu

Nebojte, nebudeme vás posielať pre žuvačky s tetovačkou. Existuje ale tetovanie henou, kedy sa pozriete, ako by celok vyzeral. Zistíte tak, či by ste boli s veľkosťou alebo umiestnením kérky spokojní. Rozhodne je lepšie sa pred ostrou paľbou ihlou ešte trochu porozmýšľať a dopriať si čas na rozmyslenie.

Aký je ideálny vek pre kérku?

Svoju rolu hrá aj vek. Najčastejšie ľudia svoje tetovanie ľutujú, pokiaľ je vykonané pred 25 rokom života. Následné premaľovanie alebo odstraňovanie je pomerne finančne náročné a tiež bolestivé. Na skutočné tetovanie by sme už naozaj mali byť dospelí. Srdiečko s menom aktuálnej hudobnej hviezdy, alebo dokonca meno partnera – tieto maľovky sú jasným favoritom do kategórie „najväčšie úlety“.

Ako vybrať motív

Každý máme niečo, čo je pre nás typické. Čo nás priťahuje alebo láka. Môže sa jednať o symbol zvieraťa, alebo napríklad o flashback do detstva. Niečo, čo vám bude vždy pripomínať, že ste sa s touto kérkou rozhodli správne. Doprajte si dostatok času na rozmyslenie, než sa do tetovania pustíte.

Čo si nikdy netetovať

Okrem už spomínaných pop a rock stars sa nehodia ani témy späté s politikou. Po čase totiž môžete zistiť, že hodnoty, ktoré daná strana vyznáva, nie sú také čisté. Následná desilúzia je veľmi bolestivá, odstraňovanie kérky je jednoducho au. Káčer Donald, Tasmánsky čert – to všetko sa nemusí tak úplne hodiť napríklad k svadobným šatám alebo k elegantnej košeli. Ustojíte prípadnú kritiku, alebo sa budete skrývať?

Motív tetovania by malo byť niečo, čo vo vás vzbudzuje radosť, úsmev a hrdosť. Nadčasová záležitosť, ktorá je vášmu srdcu blízka. Motív si treba najprv vytlačte a nechajte niekde na papieri na očiach. Je to dobrá voľba?