Štýlová tieniaca technika, ktorá vám pomôže chrániť interiér pred prehrievaním

Ešte sa len začala zima a väčšina z vás už pravdepodobne uvažuje nad tým, kde strávi letnú dovolenku a ako si bude môcť užívať slnečné lúče v prírode. Zatiaľ si užívajte vločky padajúce za oknami a vôňu Vianoc, ktorú už cítiť všade navôkol.

Aby ste sa však na leto pripravovali poctivo, pozrite si ponuku štýlovej tieniacej techniky, ktorej ceny sú práve v tomto ročnom období nižšie ako počas sezóny.

Markízy

Balkónové alebo terasové. Ak máte nezastrešené terasy a balkóny, potrebujete kvalitnú tieniacu techniku, ktorá vás ochráni pred priamym slnečným žiarením najmä v kritickom čase medzi 11:00 a 15:00, kedy je slnečné žiarenie najagresívnejšie. Bez tieniacej techniky by ste práve v tomto časovom období nemohli tráviť čas na otvorenom nechránenom priestranstve. Slnko je v posledných rokoch agresívnejšie, ako kedykoľvek predtým.

Vyberte si kvalitnú markízu, ktorá vydrží aj pri prudkom vetre. Všímajte si kvalitu konštrukcie, ovládanie, ale aj látku, z ktorej je markíza vyrobená.

Rolety pre strešné okná

Nielen otvorené priestranstvá, ako balkón, či terasa potrebujú kvalitné tienenie, ktoré daný priestor zbytočne neprehreje a aj pri stúpajúcich teplotách bude udržiavať dýchateľný vzduch.

Po balkónoch a terasách by ste zvýšenú pozornosť mali venovať aj podkrovným priestorom. Sú to priestory priamo pod strechou a pri výbere nekvalitnej krytiny vám ani kvalitná tieniaca technika nepomôže. Ak ale máte kvalitnú strešnú krytinu a chcete zainvestovať do dobrého tienenia týchto priestorov, vyberajte si najmodernejšie rolety pre strešné okná. Odporúčame skôr jednofarebné rolety, ktorých farebné prevedenie prispôsobíte nábytku v miestnosti.

Pri výbere novej tieniacej techniky hlaďte najmä na kvalitu konštrukcie, aby zvládala akékoľvek výkyvy v počasí a na kvalitu materiálu (u roliet a markíz kvalitu látky). Tieto dva parametre by mali rozhodovať, akú tieniacu techniku si vyberiete a ktorú značku tieniacej techniky uprednostníte.