S deťmi do wellness: áno alebo nie?

Rodinná dovolenka alebo výlet musí vyhovovať všetkým členom bez rozdielu. Zatiaľ čo deti si väčšinou chcú užiť zábavu a vyskúšať niečo nové, rodičia túžia po odpočinku a pokoji. Ako tieto zdanlivo protikladné priania spojiť? Vyrazte na wellness. Nemusíte pritom jazdiť ďaleko, wellness pobyt sa dá užiť kdekoľvek v Českej republike, kde je vysoká úroveň kvality a primeranej ceny.

Sauny sa nebojte

S deťmi môžete prakticky bez obáv navštíviť aj saunu, pokiaľ dodržíte niekoľko pravidiel. Ani táto časť wellness v Ostrave vám tak nemusí zostať zakázaná. Informujte sa ale, od akého veku môžu deti saunu navštíviť, prípadne či im nie je umožnený vstup iba v určitý čas, každý podnik môže mať iné pravidlá. Zatiaľ čo vo Fínsku je obvyklé brať do sauny deti pár týždňov po narodení, v našich končinách sa odporúča začať od troch rokov.

Samozrejme nie je možné s deťmi absolvovať rovnaké saunovanie, aké by ste si užili sami. Deti do desiatich rokov veku a deti, ktoré nie sú zvyknuté na pobyt v saune, by ste mali brať len do sáun s nižšou teplotou a na obmedzený čas, maximálne pár minút. Ani prudké ochladzovanie v bazéniku pre nich nie je vhodné, bohato postačí vlažná sprcha a ľahké opláchnutie končatín studenou vodou. Nikdy prudko neochladzujte hlavu ani zátylok.

Bazén a vírivka ich zabaví

Pre niektoré deti je jednoduché saunovanie nudné, a preto sa snaží pobyt spestriť najrôznejšími vylomeninami. Tým ale môžu rušiť ostatných návštevníkov. Pokiaľ ale wellness obsahuje aj vírivku a bazén, máte vyhrané. Bazény vo wellness centrách bývajú väčšinou dobre vyhrievané, takže sa nemusíte báť, že sa deti nachladia.

Nezabúdajte na pitný režim, obzvlášť u detí.

Samozrejme ich počúvajte, a pokiaľ im pobyt v saune nebude príjemný, nenúťte ich. Pokiaľ ale všetko zvládnete, okrem toho, že si užijete báječný rodinný výlet, posilníte svoju aj ich imunitu a podporíte regeneráciu. Potom už zostáva len zababušiť sa doma do perín a deň zakončiť ničím nerušeným spánkom.