S behaním za štíhlou líniou!

Plavková sezóna je za dverami, avšak ešte zostáva trocha času na to, aby sme so svojou nedokonalou postavou začali niečo robiť. Okrem toho, že je nutné upraviť jedálniček, môžeme začať športovať. Existuje hneď niekoľko športov, ktoré pomáhajú v boji proti nadbytočným kilogramom, jedným z takýchto športov je aj beh. Ten je obľúbený najmä preto, že ho možno vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek. Navyše je zadarmo, preto nie je dôvod, prečo nezačať behať. Nemusíte behať dlhé hodiny, stačí vám príjemná polhodinka, počas ktorej rozprúdite metabolizmus, spálite pár kalórií a zlepšíte svoju fyzickú kondíciu.

Beh je dnes obrovský hit. Pokiaľ budete v zahraničí, všimnite si, že v mnohých parkoch behajú dokonca aj rodiny s deťmi. Bohužiaľ, naše parky tak nemotivujú k tomu, aby sme začali behať. To však neznamená, že by sme behať nemali.

Každý z nás má za domom alebo bytom nejaké miestečko, ktoré je pre beh ako stvorené. Nezáleží na tom, či budete behať po ceste či cyklotrase alebo či zvolíte mäkší neupravený povrch. Telo si s každým povrchom dokáže poradiť a beh bude prispôsobený tomu, po čom beháte. Len treba začať behať. Prvý krok musíte urobiť iba vy.

Ako sa na beh obliecť?

Než si povieme konkrétne miesta, ktoré spaľujeme a tvarujeme pri behu, musíme si prezradiť, čo si máme obliecť. Neurobíte dobre, keď si oblečiete tepláky a voľnú mikinu. Toto oblečenie vás bude len ťažiť a sťažovať váš beh. Ideálne je funkčné oblečenie, ktoré sa telu prispôsobí, ktoré nikde neprekáža a ktoré hlavne stopercentne absorbuje pot.

Aké miesta pri behu tvarujeme a spaľujeme?

Beh je skvelý v tom, že pri ňom spaľujeme kalórie zo všetkých častí tela. Spaľujeme teda ako nohy, tak aj bruško aj ruky. Pri behu sa zlepšuje naša fyzická kondícia, dochádza k zrýchleniu metabolizmu, a navyše sa cítime lepšie a zdravšie.

Prečo teda nebeháte tiež?