Rumunsko: Krajinou grófa Drakulu

Pokiaľ už máte po krk preplnených horských rezortov v susedných Alpách, vydajte sa s nami objaviť panenskú krajinu tajomného Rumunska. Rozmanitú krajinu s nádhernou prírodou, majestátnymi vrcholkami a bohatou históriou i kultúrou.

Či už sa do Rumunska rozhodnete vypraviť za prírodou alebo objavovať krásy úchvatnej Bukurešti, rozhodne majte na pamäti, že na cestách strávite naozaj veľa času. Rumunsko je takmer trikrát väčšia ako Česká republika a budova tamojšieho parlamentu je hneď po Pentagone najväčšou budovou na svete. Nezabudnite teda pribaliť pohodlné topánky a vyrážame!

Prvá zastávka Bukurešť

Aj napriek tomu, že bolo hlavné mesto Rumunska významnou obchodnou križovatkou, prvé zmienky o pevnosti na území dnešnej Bukurešti pochádzajú až z 15. storočia. V roku 1977 zasiahlo mesto silné zemetrasenie, čo poskytlo vtedajšiemu prezidentovi N. Ceauşescovi zámienku pre zdemolovanie jednej z mestských štvrtí, na ktorej mieste bol následne vystavaný vyššie spomínaný Palác parlamentu.

Pokiaľ sa rozhodnete Bukurešť navštíviť, rozhodne nesmiete vynechať prechádzku po preslávenej Calea Victoriei. Jedná sa o hlavnú nákupnú triedu v centre mesta, ktorá je zároveň plná malebných kaviarní a reštaurácií. Jo a rozhodne vyskúšajte miestnu špecialitu papanasi, je to vážne dobrota!

Z Bukurešti na sever

Je nad slnko jasné, že pri návšteve Rumunska nesmiete vynechať ešte jedno miesto. Áno, bájny hrad Bran. Pokiaľ vám tento nenápadný názov nič nehovorí, tak miestny gróf Dracula už musí.

Okolité Transylvánie je tiež vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí objavujú krásu rumunských hôr. Pokiaľ sa do Sedmohradska dostanete, rozhodne musíte navštíviť Národný park Piatra Craiului. A nie je vylúčené, že tu môžete uvidieť vlka alebo dokonca medveďa hnedého.

U Draculy doľava

Pokiaľ vám pri putovaní Rumunskom zostane ešte trocha času, rozhodne navštívte aj českú menšinu v oblasti Banát. Každoročne sa tu organizuje bohatý kultúrny festival, plný muziky a dobrého jedla. Nemusíte si ani zložito lámať hlavu s dopravou, z Prahy je na túto príležitosť vypravovaný špeciálny vlak, ktorý vás na festival pohodlne dopraví.

No a pokiaľ si nie ste istí, vyberte si jeden z našich zájazdov do Rumunska a vyrazte za Draculou s jedným z našich skúsených sprievodcov. My sa tešíme. Čo vy?