Ringloty pre pevnejšie zdravie. Čo ďalšie dokáže?

Na záhrade nám pravidelne rastie veľa vitamínových bômb, bohužiaľ si mnohokrát ani neuvedomujeme, aké zázraky nám na záhrade rastú. Zoberme si napríklad také blumy, ktoré sú unikátne vitamínovú bombou, ale zároveň sú parťákom pri chudnutí. Medzi ľuďmi sú ďaleko viac obľúbené klasické slivky, ringloty sú však slivkám veľmi podobné – ako svojím tvarom, tak farbou i chuťou. Bohužiaľ sú nespravodlivo opomínané, sú považované za druhoradé ovocie, a to sú tak zdravé a telu prospešné!

Ringloty spoznáte od sliviek ľahko. Sú to síce tiež kôstkoviny a majú podobný tvar a tiež farbu, ale slivky sú v porovnaní s Blum menšie a taky pevnejšie. Ringloty sú vodnatejší a majú o niečo mäkšie kožu. Kým slivky sa pridávajú do marmelád alebo lekváru, z blum sa pečie treba vynikajúci koláč.

Čo v sebe ringloty ukrývajú

Ovocí menom ringloty by sa rozhodne mala dať šanca. Už len preto, že je to spomínaná vitamínová bomba. Nájdeme v nich vitamín A až D, tiež obsahujú hromadu minerálov a telu prospešných živín. V blumách nájdeme napríklad železo, toľko potrebnú vlákninu, tiež fruktózu alebo horčík.

Kto by to bol povedal, že sa napodiv najviac telu prospešných látok nachádza práve v farbive, ktorá obsahuje šupka, respektíve kože blum. V farbivu sú obsiahnuté látky pomáhajúci v boji proti infekciám, tiež látky pomáhajúci v boji proti zápalom alebo trombóze.

Čo ringloty vie

Ringloty okrem iného tiež bojujú proti nachladnutiu, posilňujú imunitný systém, tiež sú parťákom pri chudnutí. Obsahujú totiž veľké množstvo vody, sú teda ideálnym pomocníkom pri zhadzovaní nechcených kilogramov. Navyše sú nízkokalorické, na sto gram obsahujú len šesťdesiat kalórií.

Ringloty tiež veľmi efektívne čistí črevá od nežiaducich usadených zvyškov, ktoré môžu robiť v tele neplechu. Zaraďte ringloty do svojho jedálnička aj vy.