Rastliny pre krásu: ako ich použiť na zosvetlenie chĺpkov na tvári?

Hľadáte spôsob, akým sa bezpečne zbaviť tmavých chĺpkov na tvári? Nie je potrebné ísť do drogérie alebo lekárne, pretože pomôcť môžu aj úplne prírodné metódy. Celý rad rastlín, ktoré už naše babičky používali na zosvetľovanie chĺpkov, nájdete pravdepodobne už doma. Chĺpky na tvári totiž boli (a stále sú) pre ženy veľmi nepríjemnou záležitosťou. Ich neustále holenie vás môže veľmi otravovať (navyše po ňom môžu byť chĺpky silnejšie a rastú rýchlejšie), elektrolýza (trvalé odstránenie chĺpkov) sa zase môže predražiť.

Zemiaky môžu pomôcť

Zemiaky – respektíve šťavu z nich – je možné použiť na zosvetlenie chĺpkov na tvári. Účinný je najmä zemiakový škrob, ktorý je v nich obsiahnutý. Vezmite malú zemiak, olúpte ju a nastrúhajte najemno. Pridajte trochu citrónovej šťavy a všetko zabaľte do gázy. Z takto obalenej hmoty vytlačte a odchytávajte šťavu. Pomocou vatového tampónu ju rozotrite po tvári – najmä tam, kde sa nachádzajú tmavé chĺpky. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom umyte. Pravidelným opakovaním vaše tmavé chĺpky zosvetlia a budú menej nápadné.

Citrónová šťava

Citrónová šťava je jedným z najčastejších prostriedkov, ktoré sa používajú na zosvetľovanie – a to nielen v kozmetike, ale aj pri odstraňovaní škvŕn z kuchynských dosiek alebo iných povrchov. To, že citrónová šťava má bieliace účinky, sa skrátka vie. Vezmite citrón a vytlačte z neho šťavu. Okamžite ju potrite tmavé chĺpky na tvári a bežte na slnko. Vďaka tomu dôjde k ich vybieleniu.

Celozrnná múka

Aj celozrnná múka (hoci to o nej nie je príliš známe) má bieliace vlastnosti. Zmiešajte ju s citrónovou šťavou, aby vzniklo hustejšie cestíčko. To si naneste na tvár a nechajte chvíľu pôsobiť. Túto zmes je možné použiť aj ako domáci peeling. Pri umývaní ho vmasírujte do pokožky. Vďaka hrubším zrnám, ktoré sú v múke obsiahnuté docielite lepšie prekrvenie pokožky a odstránite odumreté kožné bunky. Zabijete tak dve muchy jednou ranou.