Primark – výhody a nevýhody lacného nakupovania

Keďže sa pomaly ale isto blížia vianočné sviatky, mali by sme myslieť už teraz na to, čo kúpime našim blízkym pod stromček. Opäť neodporúčame nechávať všetko na poslednú chvíľku, pretože predsa len na poslednú chvíľku nielen, že budete stáť v dlhých radoch k pokladniciam, ale taky nenájdete na pultoch obchodov to, čo chcete. A ak áno, tak väčšinou nie v tej veľkosti, v akej ju potrebujete mať. Preto začnite nakupovať vianočné darčeky už teraz a potom si len užívajte predvianočného pokoja. Samozrejme pri nakupovaní dbajte aj na levnost – predsa len nechcete, aby vás tohtoročné vianočné sviatky doslovne zruinovali. Zájdite si preto do primárky!

Primark je veľmi obľúbený hlavne vďaka svojim nízkym cenám, za ktoré si kúpite naozaj veľmi vkusné oblečenie. Tento obchod, za ktorým jazdíme najradšej do Rakúska, však má svoje výhody, ale taky aj nevýhody, preto si ich poďme v rýchlosti predstaviť, ako sa rozhodneme, že do tohto obchodu vyrazíme.

Aké sú výhody obchodu Primark?

Medzi výhody patrí samozrejme nízke ceny. Ak však čakáte, že nízke ceny budú naozaj u všetkého, tak sa mýlite. Nízke ceny sa vzťahujú hlavne na to basic oblečenie, ktoré u nás kúpite za zbytočne vysokú sumu. Výhodou však je, že tu kúpite veľmi lacno napríklad topánky. Lodičky či tenisky, všetko do niekoľkých sto korún. To sa oplatí, veď v Česku kúpite napríklad lodičky minimálne za osemsto. Tu je kúpite napríklad do troch set, čo sa naozaj oplatí.

Tiež tu kúpime veľmi lacno kabelky či iné doplnky, ktoré sú v Česku opäť veľmi predražené. Ďalšou výhodou je to, že tu nájdeme oblečenie pre všetkých – pre ženy, mužov aj deti. A dokonca aj pre domácnosť! Primark HOME je absolútne fantastický! Moderné kúsky za pomerne nízke ceny.

Aké sú nevýhody obchodu Primark?

Pre Čechov je jednoznačne nevýhodná tá cesta, ktorá sa pre tieto nákupy musia podniknúť. Ak sem však ideme počas vianočného obdobia, tešiť sa môžeme na trhy, s ktorými môžeme tento výlet spojiť. Ďalšou nevýhodou je šialené množstvo ľudí! Fronty nielen ku kabinkám, ale aj k pokladniam sú doslova nekonečné, a to či už vstávame ráno alebo idete nakupovať večer.

K nevýhodám patrí aj to, že rada oblečenie nie je naozaj tak lacná, ako si myslíme. V prepočte sa treba cena svetrov pohybuje ako u nás.