Prečo sme unavení?

Keď človek príde z práce a je unavený, to je úplne bežná vec. Predsa len práca vyčerpáva, človek to musí brať do úvahy. V prípade, že ste však unavení aj mimo prácu, možno je niečo zle. Dôvodov, prečo je človek unavený prakticky dvadsaťštyri hodín denne, aj keď práve nič nerobí a len relaxuje, je veľa. Spomeňme si najčastejšie dôvody, prečo človek unavený býva a čo urobiť preto, aby sme únavu už konečne zažehnali.

Hlavne v lete je nadmerná únava podozrivá. Predsa len slniečko je známe tým, že dokáže každému človeku zdvihnúť náladu a že ho dokáže povzbudiť k akejkoľvek aktivite. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú naozaj dlhodobo unavení, možno je na vine niektorý z nižšie uvedených dôvodov.

Chýba vám vitamíny

Koľko zjete počas dňa vitamínov? Možno nie dostatok. Hlavným dôvodom, prečo ľudia sú unavení, je, že nedodávajú telu dostatočné množstvo vitamínov. Za nadmernou únavou často stojí nedostatok vitamínu B12, ktorý sa môže prejavovať nielen únavou, ale aj depresiami alebo nervozitou. Pokiaľ nie je vo vašich silách konzumovať väčšie množstvo ovocia a zeleniny, odporúčame vám užívať tento vitamín v tabletách, teda v takzvaných doplnkoch stravy.

Spíte zle

Ako kvalitný máte matrac? A ide vám do spálne počas noci čerstvý vzduch? A ako kvalitné máte vankúše? To všetko sa prejavuje na kvalite vášho spánku. Ak spíte zle, nemôžete sa čudovať tomu, že ste počas dňa unavení. Ideálna doba spánku je stanovená na sedem až osem hodín. Menej je už zdravie neprospešné rovnako ako dlhší spánok.

Závislosť na technológiách

Technológia síce majú uľahčovať život, ale mnohí ľudia sú na nich doslova závislí. Bohužiaľ práve závislosť na technológiách má za následok dlhodobú, vytrvalou únavu. Pri neustálom používaní technológií dochádza k poškodeniu energetických hladín v tele. To sa prejavuje práve únavou a stratou energie.