Pre aké topánky vyraziť v roku 2022?

Len máloktorá časť dámskeho šatníka je taká univerzálna ako topánky. Po gladiátorských topánkach, zdobených ihličkových podpätkoch a moderných lodičkách prichádzajú nové trendy, ktoré tento rok pravdepodobne uvidíme nielen na módnych prehliadkach a červených kobercoch, ale aj v uliciach miest. Aké topánky by túto sezónu nemali chýbať vo vašom botníku?

Letné farby

Túto sezónu dominujú jasné a žiarivé farby, ktoré sa nevyhli ani topánkam. Jarná zelená, sýtooranžová, tyrkysová alebo purpurová rozžiaria celý váš outfit a možno aj celý deň vás a okoloidúcich. Topánky na vysokej platforme sú veľkým trendom, či už ide o sandále, lodičky alebo šnurovacie poltopánky. Na večierky ich kombinujte s podpätkom, na bežné nosenie postačí platforma.

V lete sa určite vybavte odvážnymi a hrubými sandálmi, mokasínami alebo papučami, ktoré pripomínajú dreváky. Mali by mať zaujímavý prvok a plochú podrážku, aby ste si ich mohli obuť na stretnutie, nákupy alebo malý výlet. Či už sú zdobené remienkami, prackami alebo zipsami, poskytnú vám dostatok pohodlia aj na dlhších prechádzkach.

Atypické podpätky

Aj túto jar a leto budú dominovať topánky s nezvyčajnými podpätkami. Môžu byť kovové, kontrastných farieb alebo atypicky tvarované. Keďže topánky priťahujú veľkú pozornosť, najmä ak je zvyšok oblečenia nevýrazný, je dobré zaobstarať si aspoň jeden výrazne zdobený pár. Nezáleží na tom, či sú topánky posiate kamienkami, perlami alebo retiazkami, jednoducho musia žiariť už z diaľky.

A čo ak sa nechcete vzdať klasických tenisiek? Ani tohtoročné trendy na ne nezabudli. In sú svetlé farby a biele podrážky, kovové prvky, výrazné potlače a nápisy. Do moderných tenisiek pribudli aj vysoké platformy a predĺžená dĺžka nad členky. Okrem toho v nich už nemusíte schovávať ponožky, naopak, mali by byť vyťahané čo najvyššie.