Porovnávame športy. Aké sa zasluhujú o najkrajšiu postavu?

Každá žena túži po krásnej, štíhlej a vypracovanej postave, ale len máloktorá žena takú postavu dosiahne. Ak tiež túžite po dych vyrážajúcej figúre, začnite športovať. Vybrať si z takého množstva športov však nie je to najjednoduchšie rozhodnutie, aké vo svojom živote urobíte, preto sme sa rozhodli porovnať tri športy, ktoré sú považované za najväčších pomocníkov pri chudnutí. Porovnajme si teda jazdu na bicykli, beh a in-line korčule a prezraďme si ich plusy a mínusy, na základe ktorých sa rozhodnete, aký šport je pre vás ten najlepší.

Plusy a mínusy behu

O behu sa hovorí, že je to najlepší šport, po ktorom sa zaručene chudne. Lenže beh nemôžu vykonávať všetci. Pozor si na svoje kolená musia dávať najmä ľudia, ktorí trpia obezitou. Pri behu totiž vznikajú silné otrasy, ktoré negatívne dopadajú práve na kĺby. Čím ťažší človek je, tým horšie a bolestivejšie otrasy sú a tým väčšie môžu byť zdravotné problémy. Na druhú stranu je beh úplne prirodzeným prostriedkom, ktorý redukuje váhu a svalové partie.

Ďalším plusom behu je, že tento šport zvládne úplne každý. Nezáleží na tom, či sme začiatočníci alebo pokročilí.

Plusy a mínusy in-line korčúľ

Skvelým športom na chudnutie sú in-line korčule. V súčasnej dobe sú in-line korčule atraktívne, a to predovšetkým preto, že je krásne počasie. Síce sa vďaka tomuto športu zvyšuje naša fyzická kondícia, to ale neznamená, že je šport úplne nezávadný. Je nutné byť na pozore, konkrétne je potrebné, aby sme dávali pozor na svoj chrbát.

Plusy a mínusy jazdy na bicykli

Ďalším veľmi chváleným športom je jazda na bicykli. V súčasnej dobe je to pomerne atraktívny šport, ktorý (na rozdiel od behu) môžu vykonávať aj obézni ľudia. Aj keď sa ľudia domnievajú, že je to väčšia záťaž na kolená, opak je pravdou. Počas behu sa nezaťažuje srdce, napriek tomu sa veľmi rýchlo a efektívne stráca kilogramy.

Ako už bolo spomenuté, pri behu sa výrazne šetrí pohybový aparát. Je však nutné jazdiť svižnejšie, aby sme strácali nechcené kilá.