Pomôžeme vám vybrať kvalitné tonery, ktoré vám vydržia

Tlačiareň spolu s notebookmi a počítačmi patria k dôležitým súčastiam domácnosti. Konkrétne tlačiarne nám umožňujú vytlačiť vizuálne ale aj textové dokumenty kedykoľvek bdueem potrebovať bez toho, aby sme museli opustiť domov.

Tlačiarne by však bez kvalitných tonerov nefungovali. Ak vám dochádzajú tonery v tlačiarni a nevyznáte sa v tom, aké tonery máte vlastne vyberať, my vám v tom poradíme.

Originálne od výrobcov tlačiarní

Ak si otvoríte ponuku tonerov, určite natrafíte na originálne tonery. Sú to tonery, ktoré sú vyrábané firmami, ktoré vyrábajú aj značkové tlačiarne. Pri týchto toneroch počítajte s vyššími cenami. V podstate si platíte aj za značku a nielen za toner. Sú však zo všetkých tonerov najkvalitnejšie.

Ak vám ale vadia vysoké ceny tonerov a hľadáte spoľahlivé náplne do tlačiarní HP, odporúčame vám kupovať skôr kompatibilné tonery.

Kompatibilné tonery

Lacnejšie verzie originálny tonerov – aj takto by sme pokojne mohli nazvať kompatibilné tonery. Sú to tonery, ktoré sú kvalitou veľmi podobné tým originálnym, len vás pri platení neprekvapia tak vysoké ceny ako v prípade originálnych tonerov.  Ak potrebujete dobré tonery Canon a nechcete platiť príliš veľa peňazí, kúpte si kompatibilné tonery.

Renovované tonery

Menej kvalitné, ale zato najlacnejšie. Renovované, alebo repasované tonery sú tonery, ktoré boli po minutí znovu naplnené dobrým tonerovým práškom a pôvodný tonerový obal sa stal opäť po naplnení funkčným. Nemajú takú kvalitu tlače ako trebárs originálne, či kompatibilné. Ak ale potrebujete tlačiarne na bežné účely – na menej časté tlačenie dokumentov, postačia vám.

Ak chcete kvalitu, kúpte si originálne tonery. Ak chcete kvalitu za menej peňazí, vyberte si kompatibilné. Renovované sú ale zo všetkých najlacnejšie, no zároveň aj najmenej prvý.