Pery o zdravie všeličo prezradí. Vedeli ste to?

Ako vyzerajú vaše pery? Mnohí ľudia si pery okousávají, iné si na ne stále siahajú. Zatiaľ čo ženy si na pery stále dávajú rúžu, iní ich radšej nechávajú prírodne sfarbené. Či už si ale so svojimi perami robíte čokoľvek, pravdou je, že práve pery o vás môžu všeličo prezradiť. Vedeli ste to?

Málokto si je vedomý toho, čo o ňom ľudské telo dokáže povedať. Ľudia nevedia, že choroby možno poznať len z očí alebo že pery dokážu odhaliť to, čo sme o sebe ani sami netušili. Ľudské pery majú viac ako milión nervových zakončení, sú oveľa citlivejšie ako napríklad ľudské prsty. Aj preto potrebujú naozaj zvláštnu starostlivosť. Ak však pery vyzerajú rovnako aj po osobitnú starostlivosť, je niekde chyba, niečo ich podoba signalizuje.

Keď máme prasklinky v kútikoch pier

Urobil sa vám takzvane „kútik“ čiže puklinka v kútiku pier? Ak áno, pravdepodobne je vo vašom tele niekde infekcie. K prasklinkám v kútikoch dochádza väčšinou vo chvíli, keď si ich často olizuje. Ak sa vám však robia často, infekcia koluje vaším telom a je dobré navštíviť ihneď lekára.

Keď máte suché a popraskané pery

Mnohí ľudia trpia suchosťou pier. Za to môže nedostatok vlhkosti. Vysušené, popraskané pery sú len dôvodom toho, že vaše telo nie je dostatočne hydratované. Popraskané pery však môžu byť tiež spôsobené stresom alebo slniečkom. Skúste preto používať hydratačné krémy, ale ak ani ony nepomôžu, môže byť na vine treba alergie. Ak vás navyše začne niečo na tele svrbieť, je načase navštíviť alergológa.

Keď sa vám vyskytol okolo pier červený krúžok

Vyskytol sa vám okolo pier červený prúžok? Potom vás navštívila takzvaná červená aura, ktorá je typickým príznakom dermatitídy. Väčšinou je na vine mlieko, pšenica alebo sója či iné alergie na bežné potraviny. V takom prípade si pery prestaňte olizovať, pretože by ste ich mohli ešte viac vysušiť a zbavili by ste ich tak aj zvyšku prírodného oleja, ktorý si koža pier produkuje.