Ozdobte deťom tiež múr

Máte v pláne deťom skrášliť ich domáce kráľovstvo? Izba je pre mnoho detí ich útočiskom, miestom, kde sa môžu hrať a stať sa čímkoľvek si budú len priať. Nie všetci si ale môžeme dovoliť maľovať steny pestrou kombináciou farieb, aby to na deti pôsobilo čo najpríjemnejšie a nejveseleji.

Dôvodov preto môže byť veľa, ale jeden je tým hlavným a to, že tieto farby sa veľmi zle přemalovávají. Preto mnoho z nás od tohto činu ustupuje a hľadá iné riešenie ako to deťom v ich izbičke skrášliť.

Tiež ďalším dôležitým dôvodom môže byť aj cena. Predsa len krásna napríklad rozprávková výmalba od profesionála niečo stojí.

Jednoduchým riešením môžu byť nálepky na stenu. Vďaka ich jednoduchej aplikácii to zvládne ľahko úplne každý. Ďalšia kladom je tiež to, že idú ľahko zložiť a na stene nespoznáte, že tam predtým bola nálepka. Vďaka tomu môže izbu vyzerať ľahko a rýchlo úplne inak. Predsa len všetci vieme, že deťom sa každú chvíľu páči niečo iné.

Neutrálny motívy

Ak sa ale chcete vyhnúť častej výmene motívov, je potrebné zvoliť niečo neutrálneho. Niečo, čo nie je potreba aj s rastúcim dieťaťom hneď tak meniť.

Jeden z týchto motívov sú hory. Hory sú cca posledné dva roky veľkým hitom. Kto chce pre svojho chrobáčika moderné izbu, tak tento motív by v ňom rozhodne chýbať nemal. Je veľmi neutrálne takže sa hodí ako pre dievčatá, tak pre chlapcov a to malé i väčšie.

Rastliny sú tiež dobrou voľbou. Zelená farba na našu psychiku pôsobí ukľudňujúcim dojmom. Takže pre deti tiež dobre zvolená varianta. Takže sa nebojte rôznych tapiet či jednotlivých nálepiek rôznych rastlín.