Obstarávate si umývačku? Poradíme vám s výberom

Umývanie riadu nepatrí práve k aktivitám, ktoré by sme prevádzkovali radi. Je to skôr nutnosť, ktorú robíme s odporom. Našťastie s tým môže zatočiť umývačka, ktorá navyše dokáže ušetriť až šesťdesiat percent nákladov na energie. Ak patríte k ľuďom, ktorí nemajú dostatok času, umývačku rozhodne využijete a budete si ju vychvaľovať. Na trhu sa však nachádza umývačiek skutočne veľa, preto je otázkou, akú umývačku si vlastne môžeme dopriať. 

Umývačka sa stáva bežnou súčasťou domácností. Je to už istý štandard bývania. Domov si ich kupuje zhruba polovica slovenských domácností a stále pribúda tých, ktorí si umývačku domov zaobstarávajú. Ak patríte k ľuďom, ktorí po umývačke pátrajú, poradíme vám s výberom. 

Cenu tvorí dobré meno značky 

Keď sa budete obzerať po umývačkách, možno vás zarazí ich ceny. Mnohí ľudia si kupujú umývačku práve podľa cien, čo je aj nie je dobre. V súčasnej dobe by ste si svoju umývačku mali vyberať predovšetkým podľa úspornosti a kvality, cena by mala ísť bokom. Pamätajte na to, že cenu vždy tvoria dobré meno značky. 

Aj keď by ste si kúpili drahšie umývačku, ktorá však bude stopercentne úsporná, vedzte, že sa investícia v budúcnosti vrátia, a to niekoľkonásobne. Umývačky totiž dokážu usporiť viac ako šesťdesiat percent nákladov na energie! 

Úspora nadovšetko 

Umývačku si vždy vyberajte podľa úspory, nie podľa ceny alebo vzhľadu, aj keď sa do modernej domácnosti hodí predovšetkým nerezovej umývačky než klasické biele kuchynské spotrebiče. Pozerajte sa predovšetkým na počet plus, ktoré sa na umývačke nachádza. Čím viac plus na nej bude, tým je úspornejšie. Bohužiaľ aj drahšie, ale ako sme spomenuli, na cene teraz nezáleží. 

A čo funkcie? 

Umývačku vyberajte aj na základe funkcií. Čím viac funkcií umývačka má, tým lepšie. Umývačka je skutočne fantastický multifunkčný nástroj, ktorý dokáže byť tichý. Nepozerajte sa na množstvo funkcií, ale naopak na ich užitočnosť.