O aké rastliny sa nemusíte takmer vôbec starať a napriek tomu rastú?

Sú rastliny, o ktoré je nutné sa starať a ktoré žijú napríklad len pár mesiacov. A potom sú také, ktoré vydržia rast v podstate neustále, a pritom sa o ne nie je nutné nijako výnimočne starať. Pozrite sa, aké si doma môžete zasadiť aj vy. Jednotlivé rastliny sú ideálne pre tých, ktorí nemajú času nazvyš a ktorých diáre sú plné na prasknutie, že sa ani starostlivosť o rastliny do nich nezmestí.

Jarná cibuľka

Nie je to len cibuľa klasická, ktorú je možné používať v kuchyni. Existuje aj takzvaná jarná cibuľka, ktorá má veľmi zaujímavú chuť a využitie v kuchyni. Pokiaľ ju skúsite, rozhodne vás nesklame. Môžete si ju tiež takzvane zasadiť. Ako? Biely spodok s korienkami vložte do pohára s vodou. To je celé. Pri dostatku svetla bude krásne rásť.

cesnak

Stačí si kúpiť ten čerstvý a máte surovinu do kuchyne, ktorá vám bude rásť neustále. Aj tu stačí len hodiť cesnak do pohára s vodou. Postupne z neho budú rásť dlhé klíčky, ktoré je možné postupne odkrajovat a následne ich používať pri varení. Skvele chutia a sú zdravé. Poteší, ako rýchlo budú stále dorastať a ako bohaté uplatnenie v kuchyni majú.

mrkva

Tá vám síce nevyrastie celá, ale bude vám nepretržite rásť mrkvová vňať, ktorá sa bude hodiť do šalátov, do polievok, ako ozdoba i ako dochutenie. Stačí len mrkva porezať 2 centimetre od miesta, kde vňať rastie. Potom si pripravte misku s 1 cm vody. Tam mrkvy položte. Iba dolievajte vodu a uvidíte, ako budú vňate krásne rásť. Úplne samé. Zvyšky mrkvy tak nebudete nikdy vyhadzovať.

bazalka

Milujete jej chuť a tiež jej vôňu? Ak áno, nemusíte ju pestovať iba klasicky v kvetináči. Kúpte si nie len lístky, ale aj celé stonky. Tie následne len vložte do pohára s vodou tak, aby jej lístky boli nad hladinou. Nič viac robiť nemusíte a pritom uvidíte, ako dobre bude bazalka rásť. Rovnako, ako by bola v kvetináči s hlinou. Ako je vidieť, aj bez nej sa zaobíde.