Niekoľko tipov na vianočné darčeky pre dcéru

Vianoce sa blížia a vy možno tápate, čím obdarovať svoju malú princeznú. V tomto článku prinášame niekoľko tipov na darčeky, ktoré každá malé dievčatko ocení. 

Hračky pre batoľa by mali vychádzať z jeho vývojových potrieb. Batoľacie obdobie je obdobím intenzívneho rozvoja motoriky, myslenia a reči, zlepšuje sa pohybová koordinácia. 

U malých detí do troch rokov by ste sa mali predovšetkým snažiť podporovať ich prirodzenú tvorivosť. Ideálne sú na to rôzne pastelky, plastelína, prvý vystrihovačky a alebo puzzle s obrázkami. Existujú však už aj spoločenské hry pre najmenších, a jednoduchá pexesá, s ktorými môžete so svojou dcérou tráviť čas aj vy. 

Tip: Stávkou na istotu sú u každej malej slečny detské zlaté náušnice. Tie budú dievčinu sprevádzať niekoľko rokov a budú darčekom, ktorý si bude celá rodina pamätať ako veľkú udalosť v živote malé dievčatká. 

Aký typ hračiek je vhodný? 

podporujúce jemnú motoriku, sústredenosť a koordináciu pohybov 

kreatívne hry s číslami, tvarmi a farbami 

jednoduché hry s trhacích, vkladaním a skladaním 

Väčšie deti nad štyri roky veku už budú baviť aj športové aktivity. Hra s loptou, kolobežka a prvé korčule, švihadlo a hlavne lezenie – rôzne preliezačky a domáce opičie dráhy. Pre rozvoj reči sú ideálne spoločenské hry, maňáskové a bábkové divadlo. Ideálne sú tiež menej zložité stavebnice rozvíjajúce tvorivosť, detské ďalekohľady a mikroskopy. 

U detí nad päť rokov už je dobré podporovať detský záujem o čítanie, písanie a kreslenie, pretože je tým nenásilne začínate pripravovať na školu. Dievčatká sa v tomto veku upínajú k bábikám a plyšovým hračkám ako k svojim děťátkům a robia všetko, čo ich mamičky.