Netrúfate si namaľovať steny výraznou farbou? Skúste to s farebnými doplnkami a rozžiarte izbu

Každá domácnosť si zaslúži trochu oživenia. Biele vymaľované múry sú síce moderné, ale za čas sa omrzia. To však neznamená, že musíte bielo zariadené izby premaľovať, stačí, keď do nich kúpite nadčasové a farebné doplnky, ktorým izbu krásne rozžiarite. Je pochopiteľné, že niektorí ľudia si netrúfajú na farebne vymaľovanú izbu, v ktorej trávia svoj čas. Predsa len mať modré alebo červené múry, to nie je pre každého. Nikdy však nikomu nevadilo, keď svoju bielo vymaľovanú izbu rozžiarili farebnými doplnkami.

Najskôr si však prezraďme, aké farby sú dnes povolené. Predsa len farieb je habadej, a pokiaľ nemáte svojho jasného favorita, oceníte pomoc. V súčasnej dobe najlepšie urobíte, keď si do svojho domova kúpite khaki doplnky. Kaki je farba tohto roku, a to platí ako o svete módy, tak o svete bývania. Okrem khaki farby nie je tabu ani horčicovo žltá farba. V tejto farbe nájdete napríklad vkusné kreslá s taburetkami. Povolený je aj jemne zelený odtieň alebo červená farba, ktorá je dosť výrazná. Ak ste milovníkom skôr neutrálnych odtieňov, zvoľte doplnky šedej.

Tou hlavnou otázkou však je, aké doplnky môžu byť nositeľmi výraznejšej farby, než je farba biela? Pri zariaďovaní platí pravidlo „všetkého s mierou“, preto si nekupujte viac farebných doplnkov, než je potrebné, aby to nebolo už veľa.

• Kreslo

Prvým nepostrádateľným doplnkom, ktorý by mal niesť jednu zo spomínaných farbičiek, je kreslo. Dnes je možné kúpiť si kreslo v mnohých zaujímavých prevedeniach a farbách, na trhu ich je viac ako dosť.

• Závesy

Závesy, najlepšie masívne závesy, ktorými neprejde svetlo, by mali tiež niesť inú farbu, než je farba múrov v izbe. V obchodných domoch s nábytkom nájdete závesov naozaj veľa, určite neodídete s prázdnou.

• Vankúše

Aj vankúše by mali byť istým spestrením. Zaobstarajú sa nielen do spální, ale aj do obývacích izieb alebo do pracovní.