Netrúfate si namaľovať múru výraznou farbou? Skúste to s farebnými doplnkami a rozžiarte izbu

Každá domácnosť si zaslúži trochu oživenie. Bielo vymaľované steny sú síce moderné, ale za čas sa omrzí. To však neznamená, že musíte bielo zariadené izby premaľovávať, stačí, keď do nich kúpite nadčasové a farebné doplnky, ktorým izbu krásne rozžiarite. Je pochopiteľné, že niektorí ľudia si netrúfajú na farebne vymaľované izby, v ktorom trávi svoj čas. Predsa len mať modré alebo červené steny, to nie je pre každého. Nikdy však nikomu nevadilo, keď svoj bielo vymaľovaný izbu rozžiarili farebnými doplnkami. 

Najskôr si však prezraďme, aké farby sú dnes povolené. Predsa len farieb je habadej, a ak nemáte svojho jasného favorita, oceníte pomoc. V súčasnej dobe najlepšie urobíte, keď si do svojho domova kúpite khaki doplnky. Khaki je farba tohto roku, a to platí tak o svete módy, tak o svete bývania. Okrem khaki farby nie je tabu ani horčicovo žltá farba. V tejto farbe nájdete napríklad vkusná kresla s taburety. Povolený je tiež jemne zelený odtieň alebo červená farba, ktorá je dosť výrazná. Ak ste milovníkom skôr neutrálnych odtieňov, vyberte doplnky šedej. 

Tou hlavnou otázkou však je, aké doplnky môžu byť nositeľmi výraznejšie farby, než je farba biela? Pri zariaďovaní platí pravidlo „všetko s mierou“, preto si nekupujte viac farebných doplnkov, než je potrebné, aby to nebolo už moc. 

  • Kreslo

Prvý nepostrádateľným doplnkom, ktorý by mal niesť jednu zo spomínaných farbičiek, je kreslo. Dnes je možné kúpiť si kreslo v mnohých zaujímavých prevedení a farbách, na trhu ich je viac než dosť. 

  • Závesy

Závesy, najlepšie masívne závesy, ktorými neprejde svetlo, by mali tiež niesť inú farbu, než je farba stien v izbe. V obchodných domoch s nábytkom nájdete závesov naozaj veľa, určite neodídete naprázdno. 

  • Vankúše

Aj vankúše by mali byť istým spestrením. Zbierajú sa nielen do spální, ale aj do obývacích izieb alebo do pracovní.