Nemáte si po príchode domov kam zavesiť šaty? Máme pre vás tip

Útulná predsieň je základom dobrého prvého dojmu z vášho bytu. Nejde však o to ohromovať návštevy. Predovšetkým vy sami sa v predsieni musíte cítiť dobre. Praktické zariadenie je dôležité. Vaše požiadavky splní predsieňová stena.

Rozmyslite si svoje požiadavky

Rozmyslite si, čo všetko od predsieňovej steny očakávate. Aké by mala mať maximálne rozmery, aby sa do vašej predsiene vošla? Čo do nej chcete ukladať? Z akého by mala byť materiálu? Ako by mala vyzerať, aby sa hodila k celkovému štýlu vášho bývania? Ide vám len o uloženie niekoľkých kabátov a búnd, ktoré aktuálne nosíte, k čomu stačí jednoduchý vešiak, alebo tu chcete aj skriňa s úložným priestorom, kam sa toho zmestí oveľa viac? Potrebujete zásuvky pre uloženie čiapok, šatiek či rukavíc, alebo ich budete ukladať inam? Odpovede na tieto otázky vám definujú podobu predsieňovej steny.

Klasická stena aj predsieňová zostava

Pokiaľ chcete klasickú predsieňovú stenu, skladá sa z šatníkovej prípadne i policové skrine pre uchovanie odevov, zrkadlá, vešiakové steny a tiež botníku, pokiaľ nie je riešený samostatne. Ak máte väčšiu predsieň a nemusíte šetriť s miestom, existujú rozšírené predsieňové steny vybavené komodami. V takom prípade už ide o celé predsieňové zostavy. Naopak, v prípade, že máte malinkú predsieň, bude sa pre vás hodiť úspornejšie variant len ​​s vešiakovou stenou so zrkadlom a jednoduchou skrinkou.

Voľte podľa dispozície miestnosti

Z materiálov je pre predsieňovej steny najobvyklejšie masívne drevo či lamino. Masívne drevo je pevným nábytkom slúžiacim aj desiatky rokov, nevýhodou môže byť o niečo vyššia cena. Lamino je lacnejšie variantom, je praktické a môže ponúknuť veľmi rôznorodý dizajn. Záleží vždy na vás, aký materiál a aké zloženie predsieňovej steny zvolíte. Výber by mal zodpovedať dispozícii vašej predsiene a samozrejme vášmu vkusu.