Návrat k prírode

Stále viac ľudí sa v posledných rokoch snaží vrátiť späť k prírodným antibiotikám, ako tomu bolo kedysi. Väčšina z nás sa chce stať súčasťou modernej doby, čo obnáša zdravý životný štýl. Takže také používanie antibiotík na predpis nie je práve IN.

Samozrejme sú prípady, kedy sa antibiotikám vyhnúť rozhodne nedá, ale sú prípady, keď nie je na škodu vyskúšať skôr prírodnú cestu. Vaše telo bude len a len rado.

Po čom je dobré teda najskôr siahnuť, než navštívime lekáreň?

med

Med je snáď najznámejší prírodné antibiotikum. Pozná ho snáď každý z nás. Pri prvých prejavoch nachladnutí mnoho ľudí siahne po čaji s medom a citrónom. Čo je len dobre, pretože med je pomocníkom v boji proti bolesti hrdla a pomáha tiež pri kašli.

cibuľa

Každá správna gazdinka určite nejakú tú cibuľu v kuchyni nájde. Ale je škoda ju používať iba na varenie. Čo ste možno nevedeli o cibuľu, je to, že má liečivé účinky. Pokiaľ ju chcete použiť ako liek, je treba ju konzumovať zasyrova. Tepelnou úpravou sa všetky liečivé účinky vytrácajú. Či vás trápi zahlienení, tak cibuľa, bude to pravé po čom musíte rýchlo siahnuť. Táto kúzelníčka totiž skvele rozpúšťa hlieny usadzujú sa v dýchacích cestách.

Cibuľová šťava je tiež pre naše telo ako prírodná dezinfekcia, ktorá nás môže zbaviť rôznych parazitov, ktorí sa nám môžu v našom zažívacom trakte zabývať.

cesnak

Cesnak je tiež braný ako báječné prírodné antibiotiku. Ak nemáte citlivý žalúdok a nie je vám po cesnaku, ako sa hovorí ťažko, určite ho zaraďte do svojho liečebného programu.